promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Óriási maradványok kerültek elő az egyiptomi piramisokhoz közel, több tízmillió évesek

Óriási maradványok kerültek elő az egyiptomi piramisokhoz közel, több tízmillió évesek

Borítókép:  Profimedia/illusztráció
Történelem & Tudomány
Kategória fejléc

Újabb óriási nevezetesség Egyiptomban, a piramisok országában.

A piramisok országa rengeteg titkot őriz

Egyiptom lenyűgöző titkokat őriz az emberiség múltjáról, a piramisok maguk is matuzsálemi szemtanúi a múltnak, hiszen több ezer évvel ezelőtt, elképesztő emberi munka árán építették fel ezeket. Egyszerre mutatják az emberi zsenialitást és a monumentalitás vágyát is, miközben őrült titkok ezreit őrzik még ma is, a tudósok, felfedezők és szakértők pedig még nem is jártak a három nagy gízai piramis valamennyi termében, hiszen nem is olyan régen újabb, eddig ismeretlen járatokat találtak a gigantikus építményekben.

Ám Egyiptom földje még ennél is régebbi titkokat őriz, több millió éves lenyűgöző titkokat, amikor még tényleg egészen máshogy nézett ki a Föld, és a mélyben rendkívüli leleteket találtak bizonyítékul erre.

Ősi élőlények maradványai kerültek elő a sivatagban, a végtelen Szaharában, amelyek ámulatba ejtették a világot.

Óriási felfedezés a sivatagban, bizonyíték az átváltozásra

Vádi al-Hitan, a Bálna-völgy körülbelül 150 kilométerre található az egyiptomi fővárostól, Kairótól. Itt fedezték fel óriási élőlények, a legkorábbi cetfélék, az Archaeoceti alrendbe tartozó bálnák fosszíliáit. Ez a felfedezés azért is rendkívüli, mivel itt nyerhetünk betekintést abba az átmenetbe, ami rendkívüli, hiszen a szárazföldi élőlényekből vízi emlősök lettek az evolúció során.

A területen több tízmillió éves leletek is vannak, sőt, egyes óriási csontvázak esetén még az is megfigyelhető, hogy az állatoknak meg voltak még a hátsó lábaik, amelyek a szárazföldi létformára utalnak. Nagyon régen amúgy ezen a területen is az óriási ősóceán, a Tethys-óceán hullámzott.

Így néz ki a terület: