Ők építették Stonehenget, az igazságot nehéz feldolgozni
Olvass tovább...
Lehet, hogy sejtetted, hogy mi található ott, de ez nem az, amire gondoltál korábban.
A Húsvét-sziget kőfejei a világ leginkább ismert látványosságainak sorába tartoznak, egy lapon említhetők a Stonehenge építményével, hiszen monumentalitásukban is hasonlítanak. És bizony a moai-gyűjtemény körül is számos rejtély van, a tudósok már évtizedek óta érvelnek egyik vagy másik elmélet felé, ráadásul a kőszobrok mozgatása is egy olyan része a kutatásnak,
amire egyértelmű választ egyelőre nem sikerült adni.
Olvass tovább...
A Húsvét-sziget monumentális alkotásai évszázadok óta lenyűgözik a világot, épp ezért nagyon is az érdeklődés középpontjában vannak. A területen ma is számtalan kutatás és felfedezés zajlik, így biztos, hogy a jövőben nagyon sok kérdésre kapunk majd válaszokat, és az is biztos, hogy a felfedezések után még több kérdésünk lesz majd, amelyekre a jövőben ismét válaszokat kell majd keresnünk.
Nyolcszáznál is több moai-szobrot lehet látni a szigeten, elképesztő a szám. Átlagosan pedig négy méter magasak, ám vannak kisebbek és nagyobbak is köztük. Van egy befejezetlen is, amely ha elkészült volna, 21 méter magas lett volna. A faragványok pedig a 13. és a 16. század között készültek, tehát a Stonehengtől eltérően, itt nem több ezer éves alkotásokról, ősi maradványokról van szó, hiszen ezek a kőfejek meglehetősen újak.
A válasz meglepő lehet, de igen, méghozzá nem is akármi.
A moai-szobrok többsége sokkal nagyobb, mint ami kilóg a földből. Jelentős részük ugyanis a föld alatt van, tehát a felszínről csupán kis részüket láthatjuk, ezért is annyira uralkodó a fej testrész. A szobroknak ugyanis teljes testük van a föld alatt, de ezeket már nem láthatjuk, ám vannak olyan esetek, amikor a tudósok benéztek a föld alá, és erről vannak felvételek is.
Szóval hogy is néznek ki ezek a kőfejek a föld alatt?
Olvass tovább...