promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Kolosszális ősi építményt titkolnak Egyiptomban a tenger habjai, felfoghatatlan a látvány és Kleopátrához köthető

Kolosszális ősi építményt titkolnak Egyiptomban a tenger habjai, felfoghatatlan a látvány és Kleopátrához köthető

Borítókép:  Profimedia/illusztráció
Történelem & Tudomány
Kategória fejléc

A felfedezés csak egy ugródeszka a legnagyobb kincshez sok tudós szerint, ez lehet a legnagyobb régészeti csoda Egyiptomban a 21. században.

A világ legnagyobb felfedezései valószínűleg csak most várnak ránk, hiszen a technológiai fejlődés olyan szintre jutott, hogy nagyon sok mindent már csak a szuperkütyük vesznek észre a magasból vagy éppen a földfelszín alól. Az egyiptomi piramisok kapcsán is cikkeztek sokáig arról, hogy műholdak segítségével több tucat piramis nyomait lehet látni a magasból, és a maja piramisok és dzsungel benőtte városok esetén is úgy fest, hogy rengeteg friss felfedezés következik majd.

Az elmúlt időszakban pedig rengeteget foglalkoztak két halhatatlan uralkodó sírjának felderítésével.

Kleopátráról és Nagy Sándorról van szó.

Felfedezték már Kleopátra sírját?

Utóbbi sírja után több helyen is ásatás van, Kleopátra kapcsán pedig már több bejelentés is volt, miszerint sejteni lehet, hogy hol található, viszont pont ez az akadálya a további feltárásnak, hogy bizony azon a helyen most a tenger hullámzik. Kleopátra, aki i. e. 69 és i. e. 30 között élt, az ókori Egyiptom egyik legismertebb és legkarizmatikusabb uralkodója volt, rengeteg film és egyéb történet is megörökítette az alakját a világnak, nem csoda, hogy ő az egyik legismertebb egyiptomi uralkodó, aki a popkultúra szerves része lett.

Zahi Hawass, a legnevesebb egyiptomi régész szerint a tenger mélyére süllyedt palota mellett kell keresni Kleopátra sírját, ám mivel az víz alatt van, eddig nem is tudták azt feltárni.

A víz mélyére süllyedt város többek között Kleopátra palotáját is rejti, illetve itt található Marcus Antonius be nem fejezett palotája is. De több tízezer tárgyat hoztak felszínre a hullámsírból, többek között ötméteres fáraó szobrot. Megállapították a tudósok a szörnyű igazságot is, hogy a Földközi-tenger környékének legnagyobb földrengése sújtotta a területet, amelynek epicentruma Krétánál lehetett, a szökőár pusztító volt, a világ egyik legnagyobb csodája került a tenger mélyére, és meglehet,

hogy örökre elrejtve Kleopátra végső nyughelyét is a világ elől.

Mi történt azon a borzalmas napon?

Ammianus Marcellinus római történetíró lejegyezte a szörnyűséges napokat, amikor hullámsírba került az egyiptomi piramisok mellett fekvő csoda. Ő arról is írt, hogy a városra zúduló tenger hogy okozta ezrek halálát, akik kimerészkedtek a területre, amikor a rengések közepette eltűnt a tenger, majd hirtelen érkezve brutális pusztítást végzett.

A tudósok szerint 200 év alatt tudnak majd mindent felszínre hozni a felfedezés után, jelenleg amúgy búvárok látogathatják a víz alatti romokat, de tervben van egy víz alatti múzeum létrehozása is Egyiptomban.

Így néz ki az elsüllyedt város: