Tilos kiniytni a piramist, kiderült milyen szörnyűséget zártak be a belsejébe
Olvass tovább...
Titokzatos, amit találtak, egyelőre azt sem tudják, hogy mikor épült a hegy gyomrában lévő építmény.
Mindegyiknél titokzatosabb.
Kína ezernyi titkot rejt, kultúrák találkozása, gigantikus építmények és számtalan olyan hely, amelyre még a tudósok sem tudják a választ, azt sem, hogy kik és mikor építhették ezeket a rejtelmes helyeket a föld alatt. Kína kapcsán a tudósok és szakértők részéről általában három nagy téma van, amelyről folyamatosan cikkeznek. Az agyaghadsereg emberek millióit vonzza az országban, a kínai Nagy Fal a világ egyik leglátogatottabb helye, az első kínai császár sírja, híres piramisa pedig egy olyan hely, ahová egyelőre a tudósok nem mernek belépni, több okból kifolyólag.
Olvass tovább...
Ám van még ezeknél is egy titokzatosabb építmény a föld alatt, egy hegy gyomrában, amelynek nem sikerült még az eredetére jutni. Ilyen a Hejin városában található erőd, amely elképesztő módon izgatja a tudósokat, mégis csak különös és fura történetek vannak az építményről.
Pedig a megfejtés közelebb vinne minket az ősi Kína kultúrájának megfejtéséhez is.
Egy ősi és titokzatos építményről van szó, amely több ezer éves lehet. A helyi lakosok pedig ennek az erősnek az árnyékában élnek, de csak furcsa mesék keringenek róla a nép körében. A rengeteg rejtély arra ösztökélte a tudósokat és szakértőket, hogy a titok mélyére nézzenek, és megnézzék, hogy mi rejlik a kapu mögött, a hegy gyomrában.
Az erőd a Sárga folyó partján található, az elhelyezkedése pedig arra utal, hogy védelmi funkciója lehetett valamikor nagyon régen az északi inváziók elleni háborúkban. A kivitelezés rendkívülien pontos, ám nem tudják azt sem egyelőre, hogy milyen eszközökkel és módszerrel építették a gigantikus létesítményt. Úgy tűnik, hogy nem egyetlen civilizáció építette, hanem több, amely egymás után uralta a területet.
Nomád és kínai hagyományok mutatkoznak meg az építés módjában. A tudósok körében több állítás is dívik, így az is lehet, hogy egyenesen nomád törzsek építették, egyfajta előretolt fellegvár volt, ahonnan betörtek a kínai területekre.
Olvass tovább...
Ám vannak olyan álláspontok is, hogy egy, a jól dokumentált kínai civilizációt megelőző, titokzatos és rejtélyes civilizáció építhette ezt a technológiailag is lenyűgöző építményt. Ha ez igaz, akkor egy rég elfeledett civilizáció szenzációs alkotása lehet az építmény. A kínai hadtörténészek sem tesznek rá utalást a legnagyobb munkáikban,
annyira titokzatos alkotásról van szó.
Ez a tény pedig további feltételezéseket hoz felszínre, miszerint szándékosan hagyhatták ki a kutatásokból ezt a területet, hiszen valami nagyon érzékeny titkot rejthet Kína ősi történetére vonatkozóan. A helyszínen talált tárgyak változatos kulturális hatásról tanúskodnak a területet illetően. Az is meglepő, hogy az erőd építésének meghatározása is bizonytalan, akár háromezer éves is lehet.
A helyi lakosok Szellemerődnek is hívják az építményt, és egy titokzatos népről beszélnek, akiknek óriási hatalmuk volt, majd hirtelen eltűntek. A hegy belsejében járatok sokasága rejtőzik.
(via The Archaeologist)