Tilos kiniytni a piramist, kiderült milyen szörnyűséget zártak be a belsejébe
Olvass tovább...
Kína legendás uralkodójának veszte egy égi jövevényhez kapcsolódik.
A világon mindenki ismeri a nagy országegyesítő császárt, Csin Si Huang-ti-t, a nagy uralkodót, aki vaskézzel kormányozta az egyesített birodalmat, és aki kereste az örök élet forrását, hiszen nem akart meghalni. A császár nevéhez elképesztő építkezések is kapcsolódnak, többek között a piramisa, a mauzóleuma, amelyet a mai napig nem mernek kinyitni a tudósok, hiszen a császár csapdákat rejtett az építménybe, ráadásul tele van higannyal is, amely mérgező.
A császár nevéhez kapcsolódik továbbá a kínai Nagy Fal alapjának lerakása is.
Azt pedig még kevesen tudják róla, hogy az eredeti neve az volt, hogy Jing Cseng, Csin állam uralkodója volt eredetileg. Amikor nagykorú lett, leszámolt a belső ellenségeivel, majd egyesítette az akkor még különálló államokat, és felvette a császár címet. Később a nevéhez illesztette a Halhatatlan kifejezést is. A Huang-ti név pedig egy legendás kínai uralkodóra utal, aki még az írásbeliség megjelenése előtt élt Kínában.
Olvass tovább...
A tudósok kiderítették, hogy Huang-ti császárt több ezer évvel ezelőtt egy meteorit ölhette meg, vagyis egy meteorit becsapódása, amely hatalmas földrengést okozott Kínában. Később a krónikák is úgy utalnak a király halálára, hogy azután távozott az élők sorából, miután "kilenc sárkány a Földet összetörte". A tudósok szerint ez is arra utal, hogy egy meteorit becsapódásához kötötték a történteket.
A meteorit darabjait meg is találták a régészek korábban. Huang-tit amúgy a mai napig a kínai kultúra megalapítójának tartják. Körülbelül 4600 évvel ezelőtt uralkodott, a későbbi feljegyzések szerint 110 évesen halt meg, és közel száz éven keresztül volt a trónon.
A meteorit darabot is ott találták meg, ahol később az uralkodót eltemették.
Olvass tovább...
(Forrás: The Golden Age Project)