promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
A piramisok mellett zuhant le Egyiptomban, a Marsról érkezett

A piramisok mellett zuhant le Egyiptomban, a Marsról érkezett

Borítókép:  Profimedia/illusztráció
Tech & Tudomány
Kategória fejléc

Az égi jövevények és Egyiptom kapcsolata hosszú múltra tekint vissza, és fontos kulturális jelentősége is van.

Egyiptom, a NASA tudósai és a piramisok

Még a NASA tudósai is fontos felfedezést tettek Egyiptomban korábban, egy különös égi jövevényről derült ki ugyanis, hogy marsi eredetű. Ez pedig komoly nyomot hagyott az űrkutatáson is.

De mégis miről van szó pontosan?

Égi jövevények a piramisok mellett

Ha Egyiptomról van szó, nem szabadulhatunk meg azoktól az elméletektől és fura összeesküvés-elméletektől, amelyek arról szólnak, hogy bizony volt valami segítségük több ezer évvel ezelőtt a piramisok építésénél, talán egy fejlett civilizáció, amelynek képviselői megérkeztek, hogy az építkezést koordinálják, csúcstechnológiával lássák el az egyiptomi építőket. Ezek azonban messze a fura teóriák sorába tartoznak, az viszont valódi, hogy az ősi Egyiptomban tényleg láttak hatalmas becsapódásokat az emberek, meteoritok érkeztek, és ezek bizony az egyiptomi kultúrára hatást gyakoroltak, sőt, még a nyelvükön is nyomot hagytak.

A vas szó is utal arra az egyiptomi nyelvben, hogy a vas bizony az égből érkezett.

De mit is vallottak pontosan a piramisok mellett?

Az ókori egyiptomiak a meteoritvasat égi eredetű, isteni anyagnak tartották. Azt hitték, hogy az ilyen vas "az égből hullott alá", és ezért különleges, szent anyag, amely kapcsolatban áll az istenek világával és az örök élettel. 

Sőt!

A "szájnyitó" rituáléban használt pengékről is úgy tartják, hogy meteoritvasból készültek, hogy megadják a múmiának az isteni újraéledés erejét.

Az is elképesztő, hogy egy marsi eredetű meteorit is Földet ért Egyiptomban, a sivatagban, a piramisok mellett. Ez a híres Nakhla meteorit, amely 1911-ben érte el Egyiptomot, itt csapódott be. A Nakhla az egyik legkorábbi marsi meteorit, amelyet a Földön találtak. Az első ilyen a Chassigny volt 1815-ben, majd a Shergotty 1865-ben. A következő csak 1962-ben hullott le (Zagami, Nigéria).

Különös története is van az egyiptomi marsi kőnek.

Az egyik meteoritdarabról azt mondják, hogy egy kutyára zuhant, amelyet egy Mohammed Ali Effendi Hakim nevű gazda látott a Denshal nevű egyiptomi faluban. A legendák és kiszínezett történetek szerint az állat azonnal elpárolgott az ütközés következtében. Ám később pontosítottak a történetet, és mivel a kutya maradványait soha nem találták meg soha, és más szemtanú sem volt, aki tanúskodott volna amellett, hogy a történet igaz, így nem emelkedett a valós sztorik sorába. Ennek ellenére a "Nakhla kutya" története legendává vált a csillagászok körében.

A kő hosszú utat járt be, mire a Földre ért, valószínűleg egy más, óriási objektum szakította le a Marsról, és később így jutott a Földre. Ráadásul tudományos szempontból is nagyon fontos az egyiptomi meteorit, hiszen, mint azt később a NASA szakemberei is elismerték, a Nakhla volt az első marsi meteorit, amely vízzel kapcsolatos folyamatok nyomait mutatta. 

Érdekelnek még különös történetek Egyiptomból, a piramisok mellől?