Pénzesőt küld az állam, a nyugdíjasok és a gyermekes családok is jól járnak kedden
Olvass tovább...
Az egyik vásárló felháborodva tette vissza a kenyeret a polcra, már rég nem szabadna kinn lennie ilyenkor az eladótérben.
Évek óta bevett gyakorlat, hogy a szavatossági idő lejártához közeli termékeket akciósan kínálják az üzletekben, ezzel nem is lenne semmi baj, hiszen így kevesebb élelmiszer vész kárba, és drágább dolgokat is megengedhetnek maguknak azok, akik alapesetben az olcsóbbat választották volna. Csakhogy ezúttal hiba került a gépezetbe és egy lejárt terméket a bolt polcán hagytak, amivel komoly bírságot kockáztatott a népszerű üzletlánc.
„Mindig keresem az akciókat, hogy egy kicsit olcsóbban kijöjjek a bevásárlásból, a legtöbbször találok is korrekt leárazásokat, azzal semmi bajom nincs, ha közeli határidősök ezek a termékek, az viszont felháborított, amit valamelyik nap egy bevásárlóközpontban tapasztaltam. Öles betűkkel hirdetik az akciós pultot, mindenki keresi kutatja, hogy mit csíphet meg olcsóbban. Felháborítónak tartom, hogy annyira lenézik az embereket, hogy lejárt termékeket raknak ki ide. Az egyik kenyér ugyanis konkrétan egy nappal korábban már lejárt. Nem volt időm a panaszkönyvvel bajlódni, de borzalmasan ellentmondásos, hogy egy pulton van a háromezer forintos sós süti meg a kétszáz forintos kenyér, és még ezzel is meg akarják alázni azokat, akiknek nem telik drágább ételekre, hogy a lejártakat is el akarják adni nekik”
– írta.
Olvass tovább...
A Fogyasztóvédelem oldalán felhívják rá a figyelmet, hogy amennyiben a vásárló visszarakja a lejárt terméket, azzal nem segít, hiszen ugyanúgy megveheti valaki más. A NÉBIH ingyenes zöld számán azonban bejelentést lehet tenni, ha valaki gyanús élelmiszerrel találkozik, persze ezt érdemes azután meglépni, ha a probléma jelzésével az üzletben nem történik változás. A hivatal a bejelentést követő 48 órában köteles kivizsgálni az ügyet, a terméket pedig kivonni a forgalomból.
Olvass tovább...
Ezt meglehetősen kevesen választják, mint a Fogyasztóvédelem korábbi felméréséből kiderült, az emberek zöme (55%) nem foglalkozik azzal, ha lejárt élelmiszert vesz le a polcról, és ha észreveszik, szó nélkül visszateszik a polcra. A vásárlók negyede szóvá teszi ugyan az üzletben, a telefonos bejelentésig, hivatalos kivizsgálás kérvényezéséig azonban csupán néhány százaléknyi válaszadó jutott el.
Ez történhet, ha lejárt élelmiszert fogyasztasz: