
Olasz tankönyvből kitörölték Magyarországot, a helyére egészen példátlan került
Olvass tovább...
Egészen különleges neve van, itthon ez lehetetlen lenne.
A születésünk idején kapott nevünk elkísér minket egész életünkben, úgyhogy lássuk be, nem teljesen mindegy, hogy hívnak minket. A leendő szülők már többnyire jó előre elkezdnek gondolkodni, hogy fogják majd hívni a gyereket, aki esetleg meglepetésnek szánja a gyerek nemét, az is készül mind a két verzióval - sok beleszólása ebbe nincs az embernek, el kell fogadnunk azt, amit adnak nekünk.
Mivel ennyire meghatározó, talán egyáltalán nem véletlen, hogy a világ legtöbb országában azért szabályozva van, milyen nevet lehet adni a gyereknek, itthon ezért egyenesen az MTA megfelelő részlege felel, akik minden évben rengeteg nevet utasítanak vissza azoktól, akik nem érik be egy Lászlóval vagy Anitával, de még egy Benettel vagy Penelopéval sem.
Olvass tovább...
Bizonyos jól meghatározott esetekben persze lehet adni olyan nevet, amik nem feltétlenül passzolnak bele az akadémiai keresztnév-filozófiába - egy Magyarországon dolgozó tádzsik diplomatacsaládot senki nem kényszerít rá, hogy magyar utónevet válasszon a születendő gyermekének, de ezek tényleg kivételes esetek.
Egészen más a helyzet a tengerentúlon, ahol csak a a szülők kreativitása (és jóindulata) szab határt a dolgoknak - tulajdonképpen bármilyen nevet lehetni adni a gyerekeknek.
Olvass tovább...
Így esett meg az Magyarósi Csaba ismert YouTube-tartalom készítővel, hogy olaszországi utazása során összefutott egy amerikai lánnyal, akinek az egyik floridai ismerőse a Balaton névre hallgat - nem meglepő módon a család magyar származású.
Itthon ez teljesen lehetetlen lenne - nem mintha nem próbálták volna már meg, azonban dokumentált eset még 2016-ból, hogy az MTA elutasította ezt a kérelmet, így aki Balaton nevű gyereket szeretne, az kénytelen lesz Amerikába menni a szülés idején.
Magyarósi Csaba videója, a Balaton nevű lányról 20:36-tól mesélnek: