
A japánok rendkívülit mondtak Trianonról, ezt minden magyarnak ismernie kellene
Olvass tovább...
Olyan, mintha valaki már látná előre az apokalipszist. Felkészül a magyar Nostradamus?
Már évek óta alig múlik el úgy egy hét, hogy a világsajtó ne írná meg, hogy szinte bármelyik nap megkezdődhet a harmadik világháború. Az első két kegyetlen pusztító világégés időben jól behatárolható volt 1914. és 1918. között és 1939. és 1945. között. Aztán következtek a hideg háború évei, és tulajdonképpen miközben számos ország áll egymással szemben aktív és passzív módon, ismét megmerevedni látszanak az álláspontok. Ha nem is különül el jól két hatalmi és politikai pólus, de most ismét körvonalazódni látszanak olyan hol erősebb, hol gyengébb szövetségek, amelyek a felszín alatt komoly feszültséget generálnak egymás irányába.
Olvass tovább...
Szerencsére hazánkban utoljára már majdnem hetven éve nem volt fegyverropogás. Legutóbb az 1956-os események során történtek veszélyes harci helyzetek, amikor a hős magyar forradalmárok fegyvert fogtak az áruló rendszer kiszolgálói és a megszálló szovjetek ellen. Magyarország 1999. óta tagja a NATO-nak, amely szövetség egyfajta védelmet is ad az országainak. A szövetségnek azonban vannak komoly elvárásai és kikötései, amelyeket hazánknak is teljesítenie kell. A korábbi katonai berendezkedés azonban még a szovjetekhez volt hű, így az elmúlt évtizedekben a rendszerváltás óta rengeteg haditechnikai eszköz került leselejtezésre.
illetve az alkatrész utánpótlás is akadozóban volt a nyugati elköteleződés felé. Miközben a gépek "szavatossága" lejárt Magyarországon, kellett valami megoldást találni. Természetesen államtitok, és távolról sem nyilvános adat, hogy pontosan miként végezte a szovjet-, pontosabban a szocialista éra fegyverarzenálja. Az biztos, hogy a magyar katonai gépek egy része végül a harmadik világ országaiban kötött ki, akik szívesen vették át "aprópénzért" a mi levedlett haditechnikánkat is.
Sok darabot vásárolhattak meg magyar magángyűjtők is, melyeket kisebb és nagyobb gyűjtemények részeként azóta is mutogatnak szerte az országban. Ilyen "lerakatok" a mai napig találhatók szerte az országban. mint például a Szegedi Hadipark, vagy a keceli (Bács-Kiskun vármegye) Pintér Művek Haditechnikai Park. Van hazánkban egy sokkal kisebb, de így is nagy látványosságnak számító park is. Az nem más, mint a Balaton mellett fekvő Zánkán található hadipark. Remek gyűjtemény.
Olvass tovább...
Azonban a minap egy külföldi Google Föld rajongó teljesen megdöbbent, hogy a "magyar tenger" mellett micsoda apokaliptikus gyűjtemény található. TikTok videóján elhűlve elemzi a hidegháborús MiG-ek, helikopterek és tankok jelentette, valójában már erőtlen garmadát. Megnyugtatásul, ez az 71-es főút mellett kialakított Zánkai Haditechnikai Park, amelyet belépő ellenében bárki meglátogathat, ha éppen egy kis változatosságra vágyakozik a balatoni csobbanás és a méregdrága lángosok, hekkek után.
A leleplező videó: