
Kiderült, mi történik a halál után, negyed óra agyműködést mértek a tudósok
Olvass tovább...
Meghalt, mégis túlélte, ráadásul hatszor, furcsa dokumentumfilm készült róla.
Viszonylag gyakran hallhatunk különleges, kissé ijesztő beszámolókat halálközeli élményekről, melyek a legtöbbször megváltoztatják annak az életét, aki átélte. A visszatérés valóban csodálatos lehet, mint ahogy a „túloldal” megtapasztalása is, amit egyesek a feljebbvaló bizonyítékaként könyvelnek el, míg mások inkább az agyunk utolsó ajándékának, aminek célja a vég előtti megnyugtatás.
De vajon miről tudna beszámolni az, aki többször is átélte mindezt, és mindannyiszor „kijátszotta” a halált? Egy tanzániai férfi, bizonyos Ismail Azizi összesen hatszor cselezte ki a kaszást, és hiába nyilvánították mind a hatszor halottnak, mindannyiszor visszatért az élők közé.
Olvass tovább...
Ismail először egy munkahelyi balesetben vesztette életét, és már a temetését szervezték, amikor a halottasházban magához tért, majd megjelent a gyászolók előtt, akik közül többen elmenekültek, annyira megrémültek.
Másodjára maláriát kapott, ismét halottnak nyilvánították, ám itt már a család jelenlétében helyezték koporsóba, és milyen jól tették, hiszen ismét életjeleket mutatott. Közössége ekkor már természetfeletti erőket tulajdonított neki.
Olvass tovább...
Harmadjára autóbalesetet szenvedett, melynek során kómába esett, és szintén elhunytnak nyilvánították, az orvosok pedig alig akartak hinni a szemüknek, amikor magához tért, és már féltek elmondani a családjának a fejleményeket. Negyedjére egy kígyó marta meg, Ismailt pedig ekkor három napra a halottasházba zárták, ahonnan ezúttal is élve sétált ki.
Ismail helyében ezek után már félve léptünk volna ki az ajtón, ő azonban hajthatatlan volt, ám ötödjére is meghalt, miután belezuhant egy pöcegödörbe. Hatodjára végül a saját falujában élők gyújtották rá a házát, annyira rettegtek tőle. Ismail füstmérgezéssel, ájultan került kórházba, és ugyan a legenda szerint ekkor is halottnak nyilvánították, ezt is túlélte.
Hogy Tanzániában milyen orvosi protokoll alapján állapítják meg valakiről, hogy már nem él, az nem ismert, Ismailt mindenesetre száműzték, és ma a világtól elvonultan él, családja pedig elfordult tőle. Ő maga békés emberként ismert, a babonás lakosság viszont isteni/ördögi erőt tulajdonít neki, a férfi ugyanakkor rendkívül elkeseredett, amiért senki nem hajlandó még csak beszélni sem vele.