promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Olyan karácsonyi ajándékkal kedveskedett a cég a dolgozóinak, ami mindannyiuk életét megváltoztatta

Olyan karácsonyi ajándékkal kedveskedett a cég a dolgozóinak, ami mindannyiuk életét megváltoztatta

Borítókép:  Profimedia
Színes
Kategória fejléc

Erre azért senki nem számított a cég dolgozói közül. 

Cégek karácsonyi bónuszai

Manapság, amikor egyre többször hallani, hogy a cégek mennyire kizsákmányolják a dolgozóikat, örömteli olyan hírt olvasni, amikor ennek az ellenkezője történik. Egy vállalat sikere ugyanis sosem egyéni érdem, hanem mindig a csapat egészén múlik - és nagyon úgy tűnik, hogy az ausztrál AirTrunk nevű cég vezérigazgatója, Robin Khuda ezzel az alapelvvel tökéletesen tisztában van.

Az adatközpontok építésére és üzemeltetésére specializálódott cég tavaly karácsonykor 22 millió dolláros bónuszt osztott ki a vállalat 330 dolgozójának, ami fejenként sem csúnya összeg, nagyjából 65.000 dolláros "meglepetést" (körülbelül 25 millió forint) jelent.

Az óriási jutalmat az a történelmi üzlet tette lehetővé, amelynek keretében az amerikai magántőke-befektetési óriás, a Blackstone szintén nem éppen csekélynek mondható összegért, 24 milliárd dollárért felvásárolta a céget. A felvásárlás nemcsak az AirTrunk jövőjét biztosítja, de egy csapásra Robin Khudát is Ausztrália leggazdagabb üzletemberei közé repítette.

Adatközpontok: a digitális világ rejtett motorjai

Az AirTrunk egy igen jövedelmező, de annál bonyolultabb iparágban utazik: a vállalat óriási adatközpontokat épít, amelyekben a világ legnagyobb cégei, például a Microsoft, Amazon és Google tárolják a digitális adataikat. Nem túlzás azt állítani, hogy ezek létesítmények a modern digitális világ elengedhetetlen kellékei, mivel biztosítják a zökkenőmentes működést a felhőalapú szolgáltatások, a streaming platformok és az egyre növekvő AI-technológiák számára.

Robin Khuda, a nagylelkű vezető

A vállalat alapítója és vezérigazgatója, Robin Khuda igen érdekes és inspiráló élettörténettel rendelkezik: 18 éves korában érkezett a világ egyik legszegényebb országából, Bangladesből Ausztráliába, hogy a Sydney-i Műszaki Egyetemen tanuljon számvitelt, majd különböző felsőfokú nemzetközi tanulmányok után Ausztráliában alapította meg a cégét.

Khudáról tudni lehetett, hogy nagylelkű vezető, amit már korábban is többször bizonyított, egy alkalommal például az AirTrunk szinte teljes csapatát Bali szigetére vitte egy vállalati konferenciára, ahol a szakmai stratégiák kitárgyalása mellett jótékonysági céllal kerékpárokat szereltek össze rászoruló gyerekek számára - ha valaki, akkor Khuda tudja, milyen a nehéz sors, Bangladesben bőven látott ilyet.

A tavaly karácsonykor kiosztott bónuszok  ráadásul nem az éves prémiumok helyett, hanem azok mellé jártak, és a vállalat úgynevezett profitmegosztási programja révén még több mint 100 vezető beosztású alkalmazott részesült ezen felüli juttatásokban.

A jövő: 100 milliárd dolláros álom

A cégvezető szerint a felvásárlás után sem állhat meg a növekedés: Khuda célja, hogy az AirTrunk értékét 100 milliárd dollárra növelje. Véleménye szerint a vállalat a legjobb pillanatban van: előbb a Covid-járvány gyorsította fel a felhőszolgáltatások terjedését, most pedig a mesterséges intelIigencia-forradalom hajtja a keresletet.

Egy rövid YouTube-keresésből sajnos az derül ki, hogy itthon egészen más a megszokott a karácsonyi bónuszokat illetően - persze azért ez a csillagászati összeg minden bizonnyal Ausztráliában sem mondható általánosnak:

forrás: news.com.au