Kitüntették a dolgozót a több éves hűséges munkájáért, de amikor behívták az irodába, olyan dolog derült ki, amiért azonnal a bíróságra mentek
Olvass tovább...
Mindenki a férfit irigyli, de ő közel sem látja ennyire rózsásnak a helyzetet.
Egy nagyvállalatnál dolgozni sokak számára maga a megtestesült biztonság: kiszámítható rendszer és működés, nem fenyeget a csődveszély, minden hivatalos formában zajlik, rendes papírmunkával, nincs trükközés - de azért ott, ahol emberek dolgoznak, olykor egészen abszurd helyzetek is előfordulhatnak.
Egy Reddit-felhasználó, u/jerichomega pontosan egy ilyen abszurd helyzetbe keveredett - a csavar a történetben, hogy most a dolgozó volt az, aki jól járt a káosszal.
Az említett dolgozó egy nemzetközi ingatlanvállalatnál kezdett dolgozni, viszont az őt felvevő felettesét a munkába állása előtt egy héttel elbocsátották.
„Elég furcsa a szituáció: októberben vettek fel, és azóta senki nem adott semmilyen feladatot. Három napot az irodában töltök, két napot pedig otthonról dolgozom - egész pontosan nem csinálom semmit, de a fizetésemet megkapom minden pénteken”
- írta a hamar népszerű vált posztban.
Olvass tovább...
Első olvasásra ez akár álommunkahelynek is tűnhet: ki ne szeretne hat számjegyű fizetést, miközben nem kell csinálni semmit. Más viszont eljátszani a gondolattal, és más benne lenni: a Reddit-felhasználó szerint a helyzet frusztráló, hiszen hiába próbált kapcsolatba lépni kollégákkal, senki nem reagált az e-mailjeire, a dolgozónak fogalma nincs, hogy mi most a jogállás, vagy el fogják-e perelni tőle a kiutalt fizetést, nem tud semmit
Bármilyen hihetetlen de a történet nem egyedülálló: a poszt alatt egy másik kommentelő egy „szellemdolgozókról” szóló dokumentumfilmet említett, ami pont egy ilyen esetről szól.
Olvass tovább...
Ahogy az a modern világban lenni szokott, természetesen egy szakértő is megszólalt a témában. Ron Carucci, a Harvard Business Review egyik szerzője szerint az ilyen helyzetek a vállalati struktúra hiányosságaira vezethetők vissza. Carucci szerint az átgondolatlan szervezeti tervezés következményei között szerepelnek a kvázi egymással versengő belső céges prioritások, az elérhetetlen vezetők és a központi irányítás hiánya. Ő maga is tapasztalt hasonlót:
„Egy cégnél a dolgozók arra panaszkodtak, hogy sosem kapnak visszajelzést a munkájukról, míg a vezetők úgy érezték, túl sok rétegen kell átrágniuk magukat egy-egy döntéshez.”
Nem lenne szakértő a szakértő, ha nem kínálna mindjárt megoldást is: Carucci szerint a kulcs a megfelelő munkamegosztásban rejlik. Ha a munka komplex vagy nagy kockázatú, szorosabb irányítás szükséges, míg rutinszerű tevékenységek esetén nagyobb autonómia segíti a hatékonyságot.
És hogy mit szólnak a dolgozók? Talán egy másik hozzászóló, u/jerichomega foglalta össze a legfrappánsabban:
„Én azt mondom, lovagoljuk meg ezt a hullámot, amíg tart.”
Furcsa munkahelyi történetekből azért itthon sincs hiány - ebből a videóból például megtudhatunk pár érdekességet:
forrás: Scoop