Világhírű lett egy 1300 fős magyar falu, ország-világ ájul a keleti kényelmen
Olvass tovább...
Joggal gondolja a férfi, hogy a sors keze lehet a dologban.
Dr. James C. Wittig, egy elkötelezett onkológiai ortopéd sebész, mindig arról álmodott, hogy egyszer apává válhat. Egyedülálló és soha nem házasodott férfiként gyakran viccelődött azzal, hogy az lenne az ideális számára, ha egy 13 éves gyerekkel kezdhetné az apaságot. Egy napon a sors különleges lehetőséget hozott az életébe: miközben Facebookon görgetett, észrevette, hogy egy korábbi páciense egy olyan tinédzser fiúnak keresett otthont, aki mindkét szülőjét elveszítette.
A férfi azonnal jelentkezett és alig egy hónap múlva, 2015 februárjában elutazott New Jersey-i otthonából Észak-Virginiába, hogy találkozzon a fiúval, Ronnie-val.
„Egy imádnivaló, kedves, gondoskodó, energikus és szeretetteljes gyerek volt”
– mesélte Wittig. Az első találkozás után nem sokkal Wittiget felhívta a páciens, hogy Ronnie szeretne megismerkedni az orvos családjával. Második találkozásuk után néhány órával Wittig megtudta, hogy Ronnie úgy döntött, vele szeretne élni.
Olvass tovább...
Ronnie márciusban költözött Wittighez, és két hét múlva hivatalosan is az orvos gyámsága alá került. Néhány hónappal az együttélésük kezdete után Wittig egy megrendítő felfedezést tett: rájött, hogy Ronnie édesanyja az a nő volt, akit egy régi fényképen látott, amelyet éveken át használt előadásokhoz és rezidensek oktatásához.
A fénykép két oszteoszarkómás (ez a csontszövet rosszindulatú daganatos elváltozása) beteget ábrázolt, akiket Wittig gyakornoki évei alatt kezeltek a 80-as évek elején. Az egyik nő végtagmentő műtéten esett át, míg a másiknál amputálták a beteg végtagot.
Bár Wittig soha nem találkozott személyesen Ronnie édesanyjával, ennek ellenére úgy gondolja, ekkora véletlen nem létezhet, kapcsolata örökbefogadott fiával sorsszerű.
„Ez az egész egyfajta szinkronicitásként jelenik meg számomra”
– mondta.
Olvass tovább...
Ronnie most 20 éves, és bár Wittig még nem fogadta örökbe hivatalosan, a kapcsolatuk a papír nélkül is nagyon szoros.
„Ő apaként tekint rám, én pedig apaként gondoskodom róla”
– mondta Wittig.
Dr. Wittig reméli, hogy története másokat is arra ösztönöz, hogy merjenek szülővé válni, akár egyedülállóként is.
„Nem számít, hogy örökbefogadott vagy vér szerinti gyerekekről van szó, ugyanaz az érzés: a gyermekeid a családod”
– fogalmazott.
Ez a nem mindennapi történet remekül bizonyítja, hogy napjainkban a család nem mindig a hagyományos utakon születik, de a szeretet, gondoskodás és elkötelezettség képes a legszebb kötelékeket létrehozni – még a legváratlanabb körülmények között is.
A Deutsche Welle magyar nyelvű riportja az egyedülállók örökbefogadási lehetőségeiről:
forrás: People