Bujtor István annyira trágárnak találta Bud Spencer és Terence Hill híres filmjének magyar változatát, hogy új szinkront követelt hozzá
Olvass tovább...
Nem véletlenül csak hazánkban adták ki a Bud Spencer és Terence Hill képregényt.
1978-ban mutatták be Olaszországban az És megint dühbe jövünk című vígjátékot, aminek főszerepét Bud Spencer és Terence Hill játszotta. Annak idején a film magyar címe eléggé megtévesztette a hazai rajongókat, hiszen azt lehetett hinni, hogy a nagysikerű Különben dühbe jövünk-nek a folytatása, de valójában semmi köze nincs egymáshoz a két filmnek - ez csupán egy forgalmazói húzás volt, amivel becsábították az embereket a mozikba.
Olvass tovább...
Az És megint dühbe jövünk-et először 1981-ben mutatták be Magyarországon - akkor még csak feliratosan került a mozikba -, majd 1986. július 13-án megérkezett a szinkronos verzió is, amit először az MTV1 csatorna adott le a televízióban.
Fazekas Attila négy oldalas képregénye az 1982-es Füles Évkönyvben jelent meg Bunyó a bisztróban, avagy hány ökölcsapást lehet elhelyezni öt perc alatt? címmel. A MOKÉP az olasz színészpáros és a film alkotói tudta nélkül csináltatta meg ezt a képregényt, hogy ezzel reklámozzák a produkciót a Fülesben.
Ez az ötlet végül annyira bevált és sikeres lett, hogy később ugyanígy megjelent egy képregény az Indiana Jones és az elveszett frigyláda fosztogatói kapcsán is, amit a film magyarországi premierjéhez kötve adtak ki.
Olvass tovább...
Nem ezek voltak azonban az egyetlen művek Fazekas Attilától: 1982-ben készült el a füzetformátumú A Birodalom visszavág, illetve ugyanebben az évben adták ki a duplafüzetes Csillagok háborúját, ami 700 ezer példányszámban kelt el Magyarországon. Később ezeket követte 1987-ben a Kobra, 1988-ban a Beverly Hills-i zsaru, majd egy különleges, "megfordíthatós" kiadvány, ami a Halálosztó és A bolygó neve: Halál című filmek képregényváltozatait tartalmazta.
(forrás: Index)