Előkerült a Gyűrűk Ura finn filmadaptációja a 90-es évekből, nyelvrokonaink érdekes megoldásai lerobbantják az agyadat
Olvass tovább...
Kijött a karácsony előtt debütáló Gyűrűk Ura-film előzetese, és a magyar rajongók máris háborognak miatta.
December 12-én érkezik a magyar mozikba a legújabb Gyűrűk Ura-film, A rohírok háborúja, ami ezúttal nem élőszereplős formában, hanem animeként kalauzolja vissza a rajongókat Középföldére. A történet 200 évvel A Gyűrűk Ura-trilógia eseményei előtt játszódik, Pörölykezű Helm király idejében, akinek meg kell védenie népét a dúnföldi vademberektől. Ebben a történetben kiemelt szerepet játszik a rohani király lánya, Héra, aki egyáltalán nem olyan típusú női karakter, mint akiket eddig megszokhattunk Peter Jackson filmjeiben. A karaktert megszólaltató Gaia Wise az Entertainment Weekly-nek adott interjúban elmondta, hogy Héra nem olyan, mint Arwen vagy Éowyn, akik érett nők voltak, az ő karaktere sokkal inkább egy szenvedélyes, összetett, lázadó figura, aki saját magára, mint Helm király legjobb lovasaként hivatkozik a filmhez kiadott előzetesben is.
Olvass tovább...
A rohírok háborúját A Gyűrűk Ura-, illetve A hobbit-filmeket is jegyző New Line/Warner stúdió készítette, rendezője pedig az ismert kelet-ázsiai animátor, Kamijama Kendzsi, aki korábban közreműködött a Kiki, a boszorkányfutár, az Akira, illetve a Ghost in the Shell: Stand Alone Complex és a Blade Runnder: Black Lotus című sorozatok készítésében.
Ugyan ezt a filmet már nem Peter Jackson fogja rendezni, azért ő is nagyban kiveszi részét a munkából, viszont a rendezést sem egy olyan személyre bízták, aki zöldfülű lenne a szakmában, és aki mind ez idáig egyáltalán nem ismerte volna Tolkien világát. A Hajsza Gollam után című produkciót Andy Serkis dirigálja, aki nemcsak a Gyűrűk Ura-trilógiában, de A hobbit-filmekben is játszotta a "drágaszágos" karaktert, de A hobbit-ban már second unit rendezőként is tevékenykedett. Nem mellesleg a rendezés sem újdonság Serkis számára, hiszen korábban ő készítette például a Maugli-t, illetve a Venom 2. részét.
A legújabb információk szerint a Hajsza Gollam után nem is egy, hanem két filmes történet lesz, és ha hihetünk a belső szivárogtatásoknak, akkor a stúdió már megkörnyékezte a Gandalfot alakító Ian McKellen-t, hogy újra játssza el a Szürke Mágus szerepét, illetve az a hír is járja, hogy A gyűrű szövetsége idején játszótó történetben visszatérhet Viggo Mortensen is, mint Aragorn, Orlando Bloom Legolasként, Liv Tyler Arwen szerepében, valamint Elijah Wood, Sean Austin, Billy Boyd, és Dominic Monaghan, mint Frodó, Samu, Pippin, és Trufa.
Olvass tovább...
Szóval most egy ideig el leszünk látva Középföldén játszódó történetekkel, ráadásul jelenleg is fut A Gyűrűk Ura: A hatalom gyűrűi 2. évada, ami továbbra is eléggé megosztja a rajongókat. Hozzá kell tenni, hogy ezt az évadot már jobban kedvelik, mint az előző epizódokat; a legújabb részek középpontjában Szauron áll, aki különféle manipulatív módszerekkel ráveszi Celebrimbort, hogy készítse el a hatalom gyűrűit először a tündéknek, majd a törpöknek, és végül az embereknek is. Hamarosan pedig egy hatalmas csatát is láthatunk a sorozatban, az eregioni összecsapást, ami elvileg három epizódon keresztül fog tartani.
A napokban mutatták be A rohírok háborúja magyar szinkronos előzetesét, amit a hazai rajongók egyöntetű háborgással fogadtak, mivel nem arra számítottak, hogy anime formájában fog megelevenedni Pörölykezű Helm története. A közösségi médiában, a forgalmazó által közzétett előzetes alatt sorra érkeznek a kommentek, amiből egyértelműen látszik, hogy idehaza nincsenek megelégedve a látottakkal.
„Tolkien művéből animét csinálni... Ez a legalja”
„Máris jobb A hatalom gyűrűinél, szép, kidolgozott animáció, de SEMMI Középföldés hangulata nincs. Mezei ifjúsági kalandfilm, közkedvelt animációba csomagolva. Az előzetes zenéjét komolyan gondolták? Jó szórakozást majd hozzá, biztos lesz, akinek tetszik”
„Még egy szemét.... Tolkien forog a sírjában....”
„Csak kár, hogy nem élőszereplős, hanem valami animáció... imádom a gyűrűk urát meg a hobbitot is, sőt még a hatalom gyűrűit is megnézem, de ezt nem fogom”
„Gyűrűk ura megalázása”