Micimackó brutális horrorfilmben tér vissza, amiben megeszi Fülest
Olvass tovább...
A közösségi médiában képeket is tilos megosztani róla.
Kínában egész másként mennek a dolgok, mint ahogy a mi mindennapjainkban. Szigorú szabályozások és tiltások vannak, amelyek európai szemmel sokszor furcsának tűnhetnek. Talán a leghíresebb tiltás az utóbbi évekből Micimackóhoz volt köthető. Ki nem ismerné a klasszikus mesét, ami számtalanszor sikert aratott a nagyvásznon és a tévéképernyők előtt egyaránt. Valljuk be őszintén, hogy a magyar gyerekek nagy része szinte el sem tudná képzelni az életét Micimackó aranyos történetei nélkül, hiszen ez egy generációkon átívelő rajzfilmélmény.
Olvass tovább...
Nem meglepő tehát, hogy a mézre éhes ám mindig barátságos, csekély értelmű medvebocs kitiltása Kínából ugyanis bejárta a világsajtót. Az egész egy ártatlan képpel kezdődött, amin Kína elnöke, Xi Jinping Barack Obamával sétál. A kínaiak rövidesen mémmé tették ezt az ominózus fotót, és egy Micimackó és Tigris sétáját ábrázoló képhez hasonlították. A srácot, aki a mémet kitalálta később le is tartóztatták vuhani otthonában, és
provokáció miatt. Állítólag az indoklásban az állt, hogy negatív társadalmi hatást eredményezett a gúnyos célzatú Micimackós posztja.
Olvass tovább...
Később egy másik képen a kínai elnök fejét Micimackó buksijával helyettesítették, ezért aztán végleg
Az interneten bevezetett cenzúrának hála a kínaiak ennek következtében nem kereshetnek rá Micimackó nevére sem. Magától értetődő tény az is, nem posztolhatnak semmit a híres rajzfilmfigura főszereplésével. Azonban nem ez az egyetlen furcsa tiltás Kínában. 2011 áprilisában például
A kormány indoklása szerint ezek a filmek megmásítják a történelmi tényeket, bomlasztják és torzítják Kína történelmét tele vannak elszállt fikcióval és a reinkarnációt sejtetik. Egyszóval: károsak. A tiltás ráadásul pont akkor lépett hatályba, amikor az időutazós filmek egyre népszerűbbé kezdtek válni.
forrás: BBC