promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Felfoghatatlan dolgot találtak az egyiptomi piramisoknál, itt a bizonyíték

Felfoghatatlan dolgot találtak az egyiptomi piramisoknál, itt a bizonyíték

Borítókép:  Profimedia/illusztráció
Tech & Tudomány
Kategória fejléc
Promotions

Nagyon fontos lelet került elő, sokan azonnal megváltoztatják az eddigi véleményüket.

Az egész világot ámulatba ejtik az egyiptomi nagy piramisok, amelyek a maguk nemében egyedülállók. Annak ellenére, hogy a tudomány nagyon komoly kutatásokat végzett az építmény körül, nagyon sokszor tanulmányozták azt is, hogy kik és hogyan építhették a világ legnagyobb épületeit. Az évek során számos bizonyíték került elő, miközben még ennél is több teória látott napvilágot, ám mindent elsöprő bizonyítékkal egyelőre nem tudtak előállni a szakértők az építs körülményeivel kapcsolatban.

Ám van egy elképesztő bizonyíték.

Amely a föld mélyéből került elő.

Annak ellenére, hogy az ókori Egyiptom gigantikus építményei néma tanúi egy lenyűgöző történelemnek, néha bizony más falfestmények vagy emlékművek beszélnek róluk. Az ókori egyiptomiak ugyanis művészi ábrázoláson is tudatták velünk, hogyan építhették ezeket az alkotásokat.

A legnagyobb rejtély továbbra is az, hogy mozgathatták ezeket a köveket, hogyan emelhették a magasba a hatalmas kőtömböket, amelyekből áll a gigantikus építmény. Nem is véletlen, hogy ez az építés azon aspektusa, amelyek után számtalan olyan elmélet látott napvilágot, amely a földönkívüli segítséget és idegen technológiát is belekeveri a magyarázatba.

Ám Dzsehutihotep sírjában az építés mikéntjére, a logisztikára vonatkozó ábrázolásokat találtak. Dzsehutihotep egy kiemelkedő hivatalnok volt, akinek sírját nagyon sok olyan festmény is borítja, amely a mindennapi élet apró mozzanatait tárja elénk. Az egyik pedig pont arról árulkodik, hogyan mozgathatták az ókori egyiptomiak ezeket a hatalmas és súlyos kőtömböket.

Az egyik képen az látható többek között, hogy az egyik munkás vizet önt a kőtömböket vivő szán elé, ennek a technikának a segítségével pedig valójában könnyebben tudták mozgatni a kőtömböket.

Íme a falrajz: