Egykor több száz űrhajó rejtőzött a maja piramisok alatt, te is láttál róluk videót? - Ezek a leghíresebb felvételek a Csillagok háborúja-filmekből
Olvass tovább...
Egy újabb elmélet választ kínálhat mindenre.
Az egyiptomi piramisok a világ legcsodálatosabb építményei közé tartoznak, nagyságuk elhomáylosítja fennségességüket. Évszázadok óta megosztja a tudósokat és szakértőket arról, hogy építhették ezeket több ezer évvel ezelőtt. Mennyi ideig tartott a munka, és kik voltak az építők? A tudomány már nagyon sok kérdésre választ adott. Korábban az óriási, több tonnás kövek szállításának módjára is találtak magyarázatot a régészek.
A Nílus mára kiszáradt medrei kanyarogtak egykor a piramisok között, ez a körülmény pedig megkönnyített az építők dolgát, akik bizony elég jól fizetettek voltak, a munkájukat megbecsülték, és plusz szolgáltatásokban is részesültek.
Olvass tovább...
Kortárs dokumentációk csak részlegesen állnak rendelkezésre, csupán a munka bizonyos pontjaiba engednek betekintést. Néhány sírrajz pedig a tömbök vontatásának módjába enged betekintést. Ám arról nem beszélnek, hogy tudták a helyükre emelni a köveket. Ám szakértők alkottak elméleteket az egyiptomiak korabeli tudása (más helyen talált bizonyítékok) alapján.
Egyfajta fagépek segíthették az egyiptomiakat a munka során. Ezt pedig a görög történetíró, Hérodotosz is említette már. A kutatók bonyolult, tárcsás szerkezetek meglétét feltételezik, amelyekre máshol Egyiptomban találtak bizonyítékot.
Ám ez a tudás a későbbiekben elveszett, így nagyon nehéz rekonstruálni, bár a tudósok tettek rá erőfeszítéseket, és több elmélet is született ezekről a szerkezetekről.
(via The Archaeologist)