20 millió forintot is érhet ez a régi okostelefon: rengeteg magyarnál ott lapulhat
Olvass tovább...
Komoly veszélybe lehet a telefonunk, ha nem tesszük meg a kellő óvintézkedéseket.
Súlyos hackertámadás érheti a telefonunkat ha nem figyelünk eléggé.
A mostanában világszinten is egyre elterjedtebbé váló hibára épülő támadás lényege, hogy a megcélzott gép Bluetooth-csatlakozása úgy érzékeli, hogy protokollban specifikált „azonosítás nélküli párosítással” kapcsolódik hozzá egy billentyűzet. Ezt kihasználva a közelben tartózkodó támadó billentyűzet leütéseket küldhet, parancsokat futtathat, vagy alkalmazásokat telepíthet az adott gépen a telefonunk segítségével.
Olvass tovább...
A hiba az Android eszközökben már a 2012 novemberében kiadott 4.2.2 verzió óta jelen van. A macOS és iOS esetében pedig akkor lép fel, amikor Magic Keyboardhoz csatlakoznak, de ezek a rendszerek akkor is támadhatók maradnak, amikor az Apple digitális fenyegetések elleni védőállását, a LockDown üzemmódot bekapcsolják.
Az elmúlt években több Bluetooth-hibát jelentő Marc Newlin közölte, hogy augusztusban jelentette a hibát az Apple-nek, akik nyugtázták a hiba létezését, de azóta nem adtak ki javítást rá. A szakember arra is felhívta a figyelmet, hogy a Linux-disztribúciók közül csak a ChromeOS javította a hibát 2020-ban, az Ubuntu, Debian, Fedora, Gentoo, Arch és Alpine továbbra is támadható.
Olvass tovább...
A legjobb megoldás az ilyen jellegű támadás kivédésére, ha folyamatosan ellenőrizzük a Bluetooth kapcsolatunkat, nehogy váratlanul egy azonosítatlan eszközre csatlakozzon rá. Ha pedig még biztosabbra szeretnénk menni az a legjobb megoldás, ha az adott időszakban nem szeretnénk rákapcsolódni semmilyen külső eszközre egész egysezűen kikapcsoljuk a Bluetooth elérhetőséget.
Ha még többet szeretnél megtudni a Bluetooth-kapcsolat biztonságos használatáról nézd meg az alábbi videót és még többet megtudhatsz róla.