1500 éve lezárt egyiptomi koporsót tártak fel, a tudósokat is meglepte, amit benne találtak
Olvass tovább...
Megdöbbentő dolgot vizsgálnak tudósok Egyiptomban. Ez átírhatja a történelmet.
A Medinet Habu templom Egyiptomban, a Nílus partján, Luxor városának közelében található. Ez az egyik legjelentősebb templom az országban, amely az ókori Egyiptom időszakából származik. A templomot I. Rameszesz emelte a 19. dinasztia idején a Kr.e. 12. században.
A Medinet Habu templomot eredetileg az isten Amonnak és Órész elképesztő isten párjának szentelték. Az épületegyüttes több részből áll, és benne található egy nagy temetkezési hely is. A templom falain számos domborművet és hieroglifát lehet találni, amelyek a fáraó diadalmas csatáit és isteni áldásait ábrázolják. Ez a templom az egyik legjobban megmaradt és legjobban megőrzött egyiptomi templom a múltból.
Olvass tovább...
Medinet Habu templom árnyékában az egyiptomi fáraók nagysága kőbe vésett képekben jelennek meg, amint őket félelmetes hódítókként ábrázolják. Dr. Chris Naunton vizsgálja ezeket a rejtélyes ábrázolásokat, feltárva a brutális csatákat, ahol a fáraók, látszólag elpusztíthatatlanok és rendszerint megalázzák ellenfeleiket. Azonban óvatosság szükséges ezeknek a jeleneteknek az értelmezésekor.
A templom freskói, bonyolultak és elbűvölőek, olyan mintha látomásokként szolgálnak mi is történt pontosan a történelem folyamán. A győzelemmel átitatott képek teljesen ellentétesek lehetnek a Kairói Múzeumban felfedezett megrázó valósággal.
A harcos fáraók, mint III. Thutmose, múmiájának megvizsgálása során több kétség is felmerült a régészekben. A híres harcos elhíresült fáraók múmiáik nem árulkodnak harctérről származó sebekről. Dr. Shepherd igazságügyi vizsgálata kétségbe vonja a hősies történeteket, és ellentmondásokra mutat rá. Ez a rejtély arra utal, hogy talán ezeket a istenként tisztelt vezetőket nem a harcmező előretolt sorában kell keresni, hanem inkább a távolban állomásozó háborús szervezőként. A templom falain megfestett képek, pedig csak inkább vágyálmok lehettek.
Forrás: anicent-origins