2000 éves egyiptomi szarkofágot nyitottak ki, amit benne találtak az még az átoknál is hátborzongatóbb
Olvass tovább...
A felfedezés bizarr volt, hiszen nem találhattak volna a helyszínen, Egyiptomban ilyen múmiákat.
Az ókori Egyiptom számtalan titkot rejt, és a föld alatt olyan leletek bújnak meg, amelyekre még a tudósok sem gondolnak. Egy-egy elképesztő felfedezés pedig alapvetően változtathatja meg a gondolkodásunkat egy-egy ősi civilizációról, vagy akár egy egész korszakról is. A múmiák földjén az elmúlt időszakban is nagyon intenzív ásatási munka folyt, és ez így folytatódik a továbbiakban is. Szinte minden hónapban van már egy nagyobb bejelentés, és nem csak a homok rejthet meglepetéseket, hanem bizony a Nílus és a tenger mélye is, amelyek alján olyan városokat is felfedeztek az elmúlt évtizedekben, amelyekről addig csak néhány forrásban hallottak.
Van az egyiptomi mitológiában egy rejtélyes és gazdag vidék, amelyet Puntnak neveztek a források, ám a szakértők sokági nem tudták, hogy igazából mire is utalhat ez a kifejezés, hiszen a térképen most nincs nyoma ennek a helynek.
Pedig Puntba már 4500 évvel ezelőtt is indítottak expedíciókat az egyiptomiak, most galléros páviánok múmiáit tanulmányozták annak érdekében, hogy Punt helyére bukkanjanak, és nagyon úgy tűnik, hogy sikerrel járnak. A múmiákat amúgy még több mint 100 évvel ezelőtt találták a Majmok Völgyének nevezett területen. Különös felfedezés volt páviánmúmia, hiszen az állatok nem őshonosak Egyiptomban, idegen eredetűek, ám most DNS-vizsgálatokkal bizonyították, hogy valószínűleg a mai Eritrea területéről származhatnak az állatok, amely később Adulisként tűnik fel a forrásokban. Úgy tűnik tehát, hogy egy rejtély megoldódik.
Nagyon keveset tudni a páviánok Egyiptomban betöltött szerepéről, de amennyire hitelesek az állatábrázolások, úgy feltételezhető, hogy hosszabb ideig éltek velük együtt az állatok, akiket meg is figyeltek.
Olvass tovább...