Titokzatos sírt tártak fel Egyiptomban, amit benne találtak, cáfolja a tudomány korábbi álláspontját
Olvass tovább...
Elképesztő felfedezést tettek tudósok Egyiptomban. Értetlenül állnak a találtak előtt.
Egyiptomban rejtélyes maradványokat fedeztek fel tudósok. A mai napig értetlenül állnak a megtalált maradványok felett. Ugyanis megmagyarázhatatlan módon mumifikálódott páviánok maradványaira bukkantak egy feltárt sírban. Új kutatások segítségével új információkat tárhattak fel az ősi Arab-félsziget számára a majmok szent jelentőségéről. A régészek azt állítják, hogy Punt és Adulis, két legendás kereskedelmi régió, valójában ugyanaz a hely lehetett az Eritrea partvidékén.
Forrás: Scienceealert
A mumifikált páviánok, amelyeket 1905-ben találtak az egyiptomi Thébákban, a Nílus nyugati partján, a majomvölgyben, ahol korábban már páviánok ábrázolásait találták a sírok falain. Az állatok hiányzó harapófogó fogai és szolgákkal való eltemetése felvetette a kérdést, hogy hogyan kerültek oda és miért?
Olvass tovább...
A majmok ábrázolása nem volt ritka az Egyiptom kultúrában. A szent állatok közül az egyiptomi kultúrában jelentős szerepet játszottak.
A majmok emellett védelmező szerepet is betöltöttek az emberekkel szemben, hiszen híresek voltak rendkívül éles érzékszerveikről és intelligenciájukról. A szent majmok gyakran szerepelték a falfestményeken és szobrokon, amik a templomokban és sírokban is megtalálhatóak voltak.
A felfedezés a páviánokkal kapcsolatban érdekes fordulat lehet a történelemben, mert nem világos, hogyan kerültek Egyiptomba, és hogyan történt az oda szállításuk, felnevelésük és végül a mumifikálásuk. Az is rejtély, hogy az egyiptomiak, hogy jutottak hozzájuk, mivel a páviánok nem őshonosok a régióban. A páviánok főleg Afrika szubszaharai területein élnek, de néhány fajuk Ázsia délkeleti részén is megtalálható.
Forrás: SienceAlert