Döbbenetes, mégis létezik az időutazás: Kínában egyszerre van sötétség és világosság, attól függ, hogy éppen hol állsz
Olvass tovább...
A tudósok is ledöbbentek, hogy ez az apró állat ennyi idő után is képes volt újra életre kelni. Vajon most egy lépéssel előrébb kerültünk a hibernációhoz?
Olyan felfedezést tettek a tudósok a fagyos Szibériában, amire senki sem számított. Egy ősi lény nem várt módon visszatért a halálból. Ez az apró időutazó egy becslések szerint 46.000 éves orsóféreg. Feltételezések szerint a gyapjas mamutok idejében éltek és mikor elhagyták a fagyos Szibéria területét, a férgek egy apró kis csoportja „újraéledt”.
A Panagrolaimus kolymaensis nevű, régóta kihalt fajból származó férgek valójában nem pusztultak el, hanem alvó állapotban, úgynevezett kriptobiózisban kerültek, amikor is a testi folyamataik már nem voltak észlelhetőek. A tudósoknak korábban csak arra volt bizonyítékuk, hogy a hengeresférgek 40 évnél rövidebb ideig is képesek ebben az állapotban maradni.
A tudósok arra is rájöttek, hogy az agyhalál visszafordításának a kulcsa a szem retinájában található sejtekben rejtőzhet.
Olvass tovább...
Az eddig egyik leghosszabb hibernált állapot leglátványosabb példája egy eltemetett borostyánban megőrzött, kihalt méhek hasüregében akár 40 millió év után újjáéledő baktériumspórákban volt látható.
Az új tanulmány most megmutatta, mennyi ideig várhattak ezek a férgek az újraélesztésre.
Megállapították, hogy ezek a férgek hasonló mechanizmust használnak a felfüggesztett élethelyzetbe való belépéshez, mint a modern, Caenorhabditis elegans nevű orsóférgek lárvái, amelyek komposzthalmokon, rothadó gyümölcsökben és növényekben találhatók meg Európában és világszerte.
A Panagrolaimus kolymaensis nevű, régóta kihalt fajból származó férgek valójában nem pusztultak el, hanem alvó állapotban, úgynevezett kriptobiózisba kerülnek.