Puzsér Róbert is beállt a Suhajda Szilárdot bírálók táborába, mennydörgő véleményével mindenkit meglepett
Olvass tovább...
A Mount Everesten alapból iszonyatosan félelmetes éjszaka a magasban lenni, de ez így már valóban horrorisztikus.
A Csomolungma, vagyis a Mount Everest a tengerszinttől számítva a legmagasabb hegy a Földön, így nem is csoda, hogy óriási teljesítménynek számít, ha valakinek sikerül feljutnia a legtetejére. A mászóknak így pontosan 8848 métert kell teljesíteniük.
Tavaly novemberig bezárólag 310 emberről tudni, akinek a hegy vette el az életét. Az ő többségüknek sírul is fog szolgálni a Csomolungma. Gárdos Sándor, Várkonyi László és most már ugyebár Suhajda Szilárd is azon magyar mászók közé tartozik, akik a Mount Everest áldozatául estek.
Olvass tovább...
Suhajda Szilárd esete érdekes módon nagyon lázban tartotta a közvéleményt. Sokan a hírességek közül is megszólaltak, és egyáltalán nem egyezett a véleményük. Akadt olyan, aki hősnek tartotta, de mondták azt is, hogy édesapaként ez abszolút felelőtlenség volt tőle.
A Suhajda Szilárdért indított mentőcsapat hamar leért a Mount Everestről. Mikel serpa, aki az egyik legjobb mentő ki is jelentette, hogy a magyar hegymászó biztosan nem maradhatott életben. A személyes tárgyait igen, de a holttestét végül nem találták meg. Ha letért az útról, akkor lehet nem is fogják.
Olvass tovább...
Igazán hátborzongató, hogy a mászókat mindig holttestek figyelmeztetik arra, hogy mire is vállalkoztak. Ha ez nem lenne elég, a Mount Everest még horrorisztikus hangokat is ad ki. Ezeket a fura zajokat olykor több száz kilométerre is hallani. Tehát a Csomolungma éjszaka gyakorlatilag életre kell.
A 2017-ben indult útnak egy nepáli és japán kutatócsoport, akik a Himalája gleccsereinek szeizmikus aktivitásának tanulmányozták – számolt be róla az IFLScience. Jevgenyij Podolszkij glaciológus és a tanulmány vezető szerzője hogy a jelenség hátterében úgynevezett éjszakai hőrepedés áll. A hőmérséklet változása hatással van a gleccserek mozgására, és ezzel együtt az általuk kibocsátott hangokra is.
Az persze még mindig nem világos, hogy a hőmérséklet-változások miért érintik jobban a Mount Everest gleccsereit, mint a világ más részein lévő gleccsereket.