A NASA átverte az egész világot? Egy tudós most kitálalt, ez az igazság
Olvass tovább...
Csodálatos kép jutott el a Földre.
Ha nem a marsi expedíció és a Perseverance marsjáró áll elő valami zseniális felfedezéssel, akkor a James Webb űrtávcső hoz el nekünk valami csodát.
Szinte már meg is szokhattuk, hogy a NASA legújabb szuperkütyüje, az űrben elképesztő távolságokra is elláttó, és nagyon éles képeket készítő űrtávcsője, a James Web űrtávcső szinte napi rendszerességgel örvendeztet meg minket szenzációs fotókkal, olyan képekkel, amelyekhez még hasonlókat sem láthattunk ezidáig. Most a Naprendszer legnagyobb bolygójáról, a Jupiterről közölt az űrügynökség fotókat.
A képen a bolygó északi és déli pólusain ragyogó sarki fények mellett láthatjuk a bolygó Jupiter óriási ciklonait is, amelyek közül van olyan, amely akkora, mint maga a Föld. Sőt, a képen feltűnik a Jupiter 79 ismert bolygója közül kettő is, az Amalthea és az Adrastea is.
Olvass tovább...
A most közölt képeken látszódik a Nagy Vörös Folt is, amelyet ugyan már láthattunk más kamerák által is, de ilyen élesen még sosem. A szakértő, Heidi Hammel csillagász azt is megosztotta a nyilvánossággal, hogy a Nagy Vörös Folt azért látszódik ennyire fényesnek, mivel nagyon magasra nyúlnak a felhők a légkörben.
A James Webb űrtávcső amúgy 1,5 millió kilométerre van a Földtől, és úgy tűnik, hogy egyelőre minden nagyon zökkenőmentesen működik a szerkeszetben, a szakemberek azt is elmondták, hogy úgy tűnik, az előre eltervezett 10 éves üzemidő 20 évig is eltarthat.
IDE kattintva elérhető a kép a Jupiterről.
Olvass tovább...
(via Telex)