Felháborodtak az oroszok – olyan helyről érkezett szankció, amire nagyon nem számítottak
Olvass tovább...
Nem igazán veszik komolyan a csernobili atomerőmű biztonságát.
Tovább folyik a véres háború Ukrajnában, és úgy néz ki, hogy az újabb béketárgyalás, amitől az oroszok sem zárkóztak el ismét nem fog eredményre vezetni.
Az ukrán katonákat és civileket próbálják megtörni a folyamatosan támadásokkal, míg Oroszország már annyi szankciót kapott a nyakába, hogy felsorolni is hosszú lenne. A legutóbbit viszont pont az orosz kormány vezette be, mert leállították az Instagramot, ami nem hajlandó megszűrni az orosz ellenes tartalmakat.
Olvass tovább...
Közben nem jöttek jó hírek a csernobili atomerőmű környékéről sem. A helyet még az Ukrajna elleni támadás első napján foglalták el az oroszok. A világ legsúlyosabb nukleáris katasztrófájának helyszínén ma már nem termelnek energiát, de az egykori erőmű folyamatos felügyeletet igényel.
A hvg.hu anno Aszódi Attila nukleáris szakértőt idézte, aki azt mondta, hogy szükséges a folyamatos villamosenergia-ellátás, mert alapvető követelmény, hogy a nukleáris létesítményen belüli folyamatokat nyomon kövessék.
Olvass tovább...
Aszódi rámutatott, hogy továbbra is nagy baj, hogy a létesítmény közelében harcok dúlnak, amik a biztonságos villamosenergia-ellátást is érintik. A harci cselekmények ráadásul az egyéb beavatkozási lehetőségeket is korlátozhatják, ha esetleg valahol be kell avatkozni, hogy elkerüljék a nagyobb problémákat.
A friss jelentések szerint a megszállók ismét megrongálták a csernobili atomerőmű vezetékét, amelyet tegnap megjavítottak a szakemberek.
Egy csapat kénytelen lesz ismét a veszélyzónába menni, és helyreállítani a károkat.
„Március 13-án 19 óra 7 perckor a vezetéket feszültség alá helyezték, és megkezdődött a csernobili infrastruktúra és Szlavutics város áramellátásának helyreállítása. Ezeket a munkálatokat azonban nem tudták befejezni, mert a megszállók hamarosan ismét megrongálták a vezetéket”
Hozzátették, hogy a csernobili atomerőmű megbízható áramellátása nukleáris biztonság szempontjából kritikus fontosságú.