Mi történik, ha egy aszteroida célba veszi a Földet? – A NASA szakértője válaszolt!
Olvass tovább...
Hatalmas aszteroida közelít a Föld felé, ha eltalálna minket globális katasztrófát okozna.
Egy kilométeres nagyságú aszteroida fog elrepülni a Föld mellett még ebben a hónapban a NASA kisbolygókövető rendszere szerint. Ezzel ez lesz első ilyen eset 2022-ben - írja a Wion News.
Ha egy aszteroida ütközne a Földdel, az globális katasztrófát okozhatna, de ez szerencsére nem valószínű, hogy meg fog történni. A most érkezőnek, vagyis a 7482 (1994 PC1) nevűnek a hosszúsága várhatóan legalább 1 kilométer, szélessége pedig 1,3 kilométer. Ez több mint négyszer akkora, mint az Eiffel-torony és 3,5-szer akkora, mint a New York-i Empire State Building.
A kisbolygót az Apollo-osztályú aszteroidák közé sorolják, ami azt jelenti, hogy pályája szélesebb, mint a Földé, és a Nap körüli keringési útvonala keresztezheti bolygónkat. Ezen kívül a NASA potenciálisan veszélyes aszteroidának minősítette.
Olvass tovább...
Az előrejelzések szerint a 7482 (1994 PC1) január 18-án nagyjából 1,98 millió kilométeres távolságra közelíti meg a Földet. Ez megerősíti a NASA korábbi előrejelzéseit, amik szerint a Föld biztonságban lesz a becsapódásoktól a következő 100 évben.
Tehát most szerencsések vagyunk, de ha bármikor másképp történne, az elképzelhetetlen katasztrófát okozna. Az izraeli Weizmann Tudományos Intézet tanulmánya szerint egy 140 méternél nagyobb átmérőjű aszteroida az első atombombánál ezerszer nagyobb energiát szabadítana fel, ha a Földdel ütközne. Például a 300 méter széles Apophis kisbolygó egy egész kontinenst kipusztíthatna.
Olvass tovább...