Összekaparták egy barlang szemetét, és sok minden kiderült a neandervölgyiekről
Olvass tovább...
A tudósok szerint 146 ezer éve élt, és az egyik legközelebbi rokonunknak számított.
146 ezer évvel ezelőtt élt Földünkön a titokzatos Sárkányember (angolul: Dragon Man), amelynek csak nem rég óta vizsgálhatják maradványait a kutatók. Pedig a koponyalelet már 1933-ban előkerült, ám megtalálója hosszú évtizedekre elrejtette.
A koponya a mai emberéhez képest óriási, az agymérete azonban a miénkével megegyező. A tudósok szerint akár az is elképzelhető, hogy egy eddig ismeretlen emberfajjal állunk szemben, amely hasonlóan közeli rokonunk, mint a neandervölgyi vagy a Homo erectus előember.
Fotó: Profimedia
Azért hívják Sárkányembernek, mert Kína északkeleti részén, Harbinban talált rá egy hídépítő munkás, mégpedig a Songhua folyó mentén, amelynek a neve magyarul fekete sárkányt jelent. Alighanem az emberi faj fejlődésének egyik zsákutcáját képviselheti, amely a Homo sapiens (vagyis a mai ember) mellett élve idővel kihalt.
A lelet hosszabb tanulmányozása egészen odáig vezethet, hogy akár az emberi evolúció történetét is újra kell majd írni. A faj latin neve Homo longi lett, kínaiul ugyanis a long szó sárkányt jelent.
Olvass tovább...
A remek állapotban fennmaradt koponya szögletes szemüregekkel rendelkezik, valamint vastag szemöldökívvel, széles szájjal és méretes fogakkal. A Sárkányember alighanem erőteljes, robusztus testfelépítésű lehetett.
A maradvány megtalálása idején, a két világháború között a szóban forgó kínai terület japán megszállás alatt állt, az építőmunkás ezért nem verte nagydobra a szenzációs felfedezést. Inkább elrejtette a koponyát egy kútban, ahonnan csak 80 év múltán került elő.
Olvass tovább...