Visszatért a Loch Ness-i szörny: webkamera rögzítette Nessie-t a part közelében – videó
Olvass tovább...
Megint megfejtették a skót tó rejtélyét, de ezen a magyarázaton sokan kiakadtak.
A skóciai Loch Ness-tóban élő szörnyről már egy 6. századi legenda is említést tesz. 1934-ben fotót készítettek a hosszú nyakú titokzatos lényről, de az annyira rossz minőségű volt, hogy csak a kételkedők számát sikerült növelni vele.
Olvass tovább...
Komoly tudósok most alaposabban utánajártak a dolognak, és arra a következtetésre jutottak, hogy a Nessie-nek becézett teremtmény
valójában bálnapénisz.
Elsősorban azért gondolják ezt, mert a szörny teljes teste sohasem szokott látszódni, az összes észlelő csupán egy rövidebb (általuk fejként és nyakként értelmezett) részletet pillantott meg eddig belőle.
Olvass tovább...
Nessie-t tartották már tengeri kígyónak, angolnának, dinoszaurusznak és plezioszaurusznak (egyfajta vízi hüllőnek), de annyira még sohasem sértették meg, mint a mostani feltételezéssel. Tényleg egyszerűen csak valamilyen sziláscet „himbilimbije” lenne a furcsa alakzat?
Tudósok szerint párzás idején a bálnák 180–200 centis hímtagja alkalmanként ki szokott emelkedni a vízből. Az 1930-as években készült híres-hírhedt fotó néhány kutatót rögtön erre a látványra emlékeztetett, így mostantól ez a bizarr teória is felsorakozik a többi közé. Arra viszont az elmélet nem ad magyarázatot, mit keresnének bálnák a – kétségkívül nagy kiterjedésű – édes vizű tóban.