Tényleg chip van a vakcinákban? Itt a válasz!
Olvass tovább...
Rusvai Miklós víruskutató az RTL Klubnak a koronavírus elleni vakcináról beszélt, kiemelve, hogy az oltás a betegségtől megvéd, a fertőződéstől nem.
A koronavírus-járvány megjelenésével szinte párhuzamosan az összeesküvés-elméletek, konteók is napvilágot láttak. Az emberek tele voltak, s jelenleg is tele vannak kérdésekkel a pandémiát illetően. Amióta pedig megjelentek különböző világcégek védőoltásai, még több a megválaszolatlan felvetés. Az biztos, hogy az oltás szükséges és fontos, de adódik egyebek között a kérdés:
fertőz a beoltott ember?
Olvass tovább...
Az RTL Híradója által megkérdezett Rusvai Miklós víruskutató a következőket mondta
„A vírus elleni oltás nem véd meg a fertőződéstől, tehát attól, hogy én beoltatom magam, és immunis vagyok, ettől a vírus – ha én belélegzem –, akkor a felső légutakban még megtelepszik, és a felső légutak sejtjeiben még szaporodik is. Engem a vakcinázás a betegségtől véd meg, vagy attól, hogy adott esetben meghaljak. A betegségtől megvéd, de a fertőződéstől nem" – fogalmazott.
Elárulta, azok, akik megkapták az oltás, azoknak a felsőlégutaiban sokkal kevesebb vírus termelődik, ezáltal a környezet vírusterhelése sokkal kisebb lesz a vakcinázottak környezetében.
„Ha a többi ember is vakcináztatja magát, akkor ők pedig szintén immunisak, tehát ők sem lesznek betegek. Lehet, hogy megfertőződnek, de betegek nem lesznek ettől" – tette hozzá.
A víruskutató a hosszabb távú hatásokról is beszélt. Mint mondta, a környezetben a vírusterhelés jelentősen csökken, egyre kevesebb és kevesebb vírus van, tehát egy idő után erőteljesen csökken a fertőzésveszély.
„Attól kezdve, hogy az oltóanyag korlátlan mennyiségben rendelkezésre áll. Onnantól kezdve annak a felelőssége, ha valaki nem immunizáltatta magát, aki ezt vállalta. Tehát ez egy extrém kockázatvállalás" – tette hozzá.
Olvass tovább...