El sem kezdődött az olimpia és máris hatalmas a botrány: koporsókat vitettek az Eiffel-toronyhoz
Olvass tovább...
Csábítóak a filléres és látványos darabok, de ne dőljünk be nekik, később még nagyon megbánhatjuk!
Az elmúlt hetekben nem győztük hangsúlyozni, mennyire fontos a káros napsugarak elleni védekezés. Az extrém erős UV-sugárzás előbb-utóbb mindenkinél benyújtja a számlát, ám sajnos nem csak a bőrünk van veszélyben.
Olvass tovább...
A népszerű „olcsón vásárlós” appokban egymást érik a filléres napszemüvegek, melyeken persze ott virít, hogy 100 százalékos UV-védelemmel rendelkezik, ez a legtöbbször nem így van. Épp ezért fontos, hogy a napszemüveg kiválasztását követően ellenőriztessük is le a lencséjének UV-szűrő képességét. Ez persze még nem jelenti azt, hogy százezreket kell kiadni egy napszemüvegre, de célszerű nem az 500 forintosat választani.
UV-szűrés nélküli napszemüvegeknél több káros sugárzás éri a szemünket, mintha egyáltalán nem viselnénk, hiszen még csak nem is hunyorgunk. A szemünket érő UV-sugárzás hosszú távon fájdalommentesen vezet a látás jelentős és visszafordíthatatlan romlásához, vagy akár rosszindulatú elváltozásokhoz is. Rövid behatás során pedig fájdalmas gyulladást és erőteljes, gyors látásromlást tapasztalhatunk.
Olvass tovább...
Barna vagy borostyánszínű napszemüveg leginkább olyan tevékenységekhez ajnlott, melyek fokozott látásélességet igényelnek. Sárga vagy narancssárga darabok a közepes és gyenge fényviszonyok között ideálisak, mivel fokozzák a kontrasztot. A kék vagy lila árnyalatúak segítenek csökkenteni a vakító fényt és minimalizálják a tükröződést.
A zöld színűek javítják a színérzékelést és a kontrasztot, csökkentik a vakító fényt, és segítenek az árnyékok észlelésében is. Rózsaszín vagy piros napszemüveg szintén a kontrasztérzékelést javíthatják, emellett nyugtató hatást biztosítanak és enyhítik a szemfáradtságot. A szürke napszemüvegek semleges színérzetet biztosítanak, és a színek torzítása nélkül csökkentik az általános fényerőt, vezetés közben is ideális lehet.