A gízai piramisok közelében készített felvételt egy turista, borzalmas a látvány, sokan felháborodtak rajta
Olvass tovább...
Milliók élnek emberhez méltatlan körülmények között.
India lakosainak száma mostanra csaknem 1,5 milliárd főre emelkedett, és hiába a növekvő gazdaság, az emberek harmada mind a mai napig nyomornegyedekben él. Százmilliók tengődnek egészségtelen és zsúfolt telepeken, ahol az egyetlen cél a mindennapok túlélése.
Meglepő, de a Mumbaiban található nyomornegyedben – ami egyben a világ egyik legnagyobbja is – a turizmus igenis létező dolog, ami leginkább a 8 Oscar-díjjal jutalmazott, 2008-ban bemutatott Gettómilliomos című filmnek köszönhető.
Olvass tovább...
Hogy valójában hány ember él itt, azt senki sem tudja, egyesek szerint egy, mások szerint hárommillió ember zsúfolódik össze az alig több mint két négyzetkilométeres területen (csak összehasonlításképp: Budapest területe mintegy 525 négyzetkilométer).
A nyomornegyedek apró lakásai manapság már az indiai ingatlanok negyedét teszik ki, ami legfőképp a városiasodásnak köszönhető. Az emberek ugyanis a metropoliszok közelébe költöznek, itt ugyanis több esélyük van munkát találni.
Olvass tovább...
Áramról, folyóvízről, egyéb infrastruktúráról nem is álmodhatnak a Dárávi nyomornegyedben élők, akik közül a legtöbben a közeli folyóhoz járnak fürdeni, és alamizsnából tengődnek. A lakóterüket és a ruháikat azonban igyekeznek tisztán tartani, a szemetet viszont senki nem szállítja el, így az az utcán gyűlik, és amit csak lehet, még ebből is próbálnak hasznosítani.