Megcsalásos lepedőakrobatika lett a munkahelyi barátságból – így lepleződött le a bujálkodó vőlegény
Olvass tovább...
Rossz előérzetünk van? Érdemes megvizsgálni minden árulkodó jelet, mert ha a gyanú felmerül, akkor az többnyire nem véletlen.
A párkapcsolatba vetett bizalom és hűség alapvető fontosságúak. Azonban előfordulhat, hogy egyik fél megtöri a bizalmat és megcsalja a másikat. A megcsalás súlyos érzelmi sebeket és bizalomvesztést okozhat. Már az is nagyon rögös út, amíg a megcsalt fél rájön, hogy elárulták. Persze csak akkor, ha nincs abban a szerencsés helyzetben, hogy a párja felfedi előtte titkát.
Hogyan ismerhetjük fel a megcsalást?
Megváltozott viselkedés: Ha a partnerünk viselkedése hirtelen megváltozik, például távolságtartóbb vagy titkolózó lesz, lehet, hogy valami nem stimmel. Az érdektelenség a kapcsolat iránt, gyakori vita vagy a korábban jellemző intimitás hiánya is jelezheti a megcsalást.
Titkolózás: Ha a partnerünk hirtelen rejtegetni kezdi a telefont, vagy lecsukja előttünk a laptopot, lehet hogy valaki olyannal beszélget, akiről szerinte jobb ha mi nem tudunk. Az is fura, ha állandóan változtatja a jelszavait, vagy elrejti a közösségi média profiljait, esetleg törli a privát üzeneteket.
Egyre több időt tölt másokkal: Ha sok időt tölt el más emberekkel, különösen kizárólag azonos neműekkel, és gyakran nehezen elérhető, akkor érdemes odafigyelni. A folyamatosan túlórázás, gyakori üzleti utak vagy titokzatos találkozók is gyanússá tehetik a viselkedést.
Változások az ágyban: A megcsalás gyakran járhat azzal, hogy otthon megváltoznak a hálószobában a dolgok. Az is lehet, hogy partnerünk hirtelen, indokolatlanul elveszíti érdeklődését a szex iránt, de az ellenkezője is igaz lehet: mikor új praktikákat vet be erőszakosan. Főleg, ha ezekre való igényéről korábban sosem beszélt.
Győzködés: Ha véletlenül ráakadunk olyan bizonyítékra, amelyek arra utalnak, hogy a partnerünk titkos viszonyt folytat, például rejtett üzenetek vagy képek, az egyértelmű jele lehet a megcsalásnak. Ha a másik fél szakadatlanul próbál meggyőzni minket olyan dolgokról, ami már szembe megy a logikával, nincs visszaút. Az illető hazudik, és érdemes gyorsan lelécelni, ha nem vállalja tette következményeit.
Olvass tovább...
Mit tegyünk, ha kiderült a megcsalás?
A megcsalást megbocsátani nagyon nehéz, de nem lehetetlen. A legfontosabb, hogy őszintén kommunikáljunk partnerünkkel, fejezzük ki aggályainkat és hallgassuk meg az ő nézőpontját is. A megértéshez és a probléma megoldásához csak a kommunikáció lehet az út. Amikor a pár egyik fele rájön arra, hogy megcsalják, az szörnyen elárasztó érzés lehet. Természetes, hogy ezzel egyedül rendkívül nehéz megküzdeni, nem is kell! Ha szükségünk van rá, kérjünk segítséget a barátoktól, családtól vagy akár egy szakembertől, akik segítenek feldolgozni a történteket.
Használjuk fel ezt a helyzetet arra, hogy átgondoljuk a kapcsolatunkat és az igényeinket. Az önismeret és önreflexió gyakorlása segíthet abban, hogy megértsük, mi vezetett a megcsaláshoz és hogy, hogyan javíthatunk kapcsolatainkon a jövőben. Ha mind a két fél hajlandó dolgozni a kapcsolaton, akkor lehetséges újraépíteni a megtört bizalmat és megerősíteni egy kapcsolatot. Ehhez viszont egyértelműen időre, türelemre és sok kompromisszumra van szükség.