Közel a vég? Húsz évünk van megoldani az emberiség talán legnagyobb problémáját
Olvass tovább...
A világ egyik legnagyobb ékszer-beszállítója – a Pandora – bejelentette, hogy a bányászott gyémántok helyett laboratóriumban előállított gyémántokat dob piacra.
Alexander Lacik, a Pandora vezérigazgatója a BBC-nek elmondta, hogy ez a váltás a vállalat szélesebb körű fenntarthatósági törekvésének része.
A fenntartható módon megszerzett gyémántok piacra dobása új mérföldkő a Pandora számára, mivel már nem árusít bányászott gyémántokat
– áll a társaság közleményében.
A Pandora termékei tehát a továbbiakban mesterségesen előállított gyémántokat tartalmaznak majd.
Olvass tovább...
A laboratóriumban gyártott gyémántok olcsóbbak, mint a hagyományos gyémántok, ám optikai, kémiai, termikus és fizikai tulajdonságaik tekintetében megegyeznek a földből kiásott gyémántokkal.
Ezeket a drágaköveket ugyanazon szabványok szerint osztályozzák: szín, tisztaság, tömeg, csiszolás.
A bányászott gyémántok ezzel szemben komoly környezetvédelmi és etikai kérdéseket vetnek fel, mivel a gyémántok is véges erőforrásoknak számítanak, amelyek kialakulása évmilliárdokig is eltarthat, és gyakran olyan országokban találhatók meg, ahol nincs infrastruktúra a konfliktusoktól mentes termelés biztosításához.
„Szeretnénk alacsony széndioxid-kibocsátású vállalkozássá válni. Négy gyermekem van, és amikor egyszer elhagyom ezt a Földet, remélem, hogy jobb állapotban tudom itt hagyni annál, mint amilyenné elmúlt 50 évben tettük”
– nyilatkozta Alexander Lacik
Olvass tovább...