A nácik rengeteg óriásnyulat tartottak a haláltáborokban, kiderült, hogy miért
Olvass tovább...
A tudósok nem tudták eldönteni, hogy farkas- vagy kutyakölyökkel van-e dolguk a lelet kapcsán, ezért lett a neve Drogo. Még a DNS-viszgálat sem segített eldönteni a kérdést – írja az Independent.
Annyit azonban sikerült megállapítani, hogy Drogo hím, és valószínűleg kéthónaposan halt meg, tetemét pedig az örökös fagy, a premafroszt zárta magába. Ezidáig. A halál időpontját is sikerült bemérni, a vizsgálatok szerint körülbelül 18 ezer évvel ezelőtt vesztette életét Drogo. A permafroszt amúgy olyan földet jelent, amely legalább két éven keresztül fagyott állapotban volt.
We now have some news on the 18,000 year old #wolf or #dog puppy.
— Centre for Palaeogenetics (@CpgSthlm) November 25, 2019
Genome analyses shows it's a male. So we asked our Russian colleagues to name it...
Thus, the name of the puppy is Dogor!
Dogor is a Yakutian word for "friend", which seems very suitable. pic.twitter.com/epIz8mEpVW
A kutyakölyök amúgy nagyon jó állapotban maradt ránk, Drogónak épségben megmaradtak a tejfogai, a karmai, a vastag szőre és a szempillái is,
tényleg úgy fest, mintha csak délutáni sziesztáját végezné, és bármelyik percben felkelhetne.
Olvass tovább...
A lelet azért is érdekes, mivel valószínűleg egy köztes állapotot, egy evolúciós átmenetet örökített meg: azt, amikor a vad farkasokból elkezdődött az átalakulás háziasított kutyákká.
Ha a későbbi kutatások során kiderül, hogy Drogo kutya, akkor ő lesz a valaha ismert legöregebb kutya, mondhatni úgy is, hogy az első kutya.