Puzsér Róbert kimondta az igazságot a magyar válogatott Eb-szerepléséről, sokan egyet fognak érteni vele
Olvass tovább...
Annyira észrevehetetlen, mivel itt van a szemünk előtt, a különlegességét pedig nem szúrjuk már ki.
Végül szerda este derült csak ki, hogy Magyarország nem lesz ott a legjobb 16 között az Európa-bajnokságon, nem jutottunk tovább az A-csoportból az egyenes kieséses szakaszra, pedig korábban már több mint 70 százalék esélyt is adtak erre a forgatókönyvre. Ám kedden és szerdán úgy jöttek ki a lépések a meccseken, főleg az angolok és portugálok meccsein, hogy a számunkra kedvezőtlen eredmény született.
Az angolok nem tudtak nyerni Szlovénia ellen, míg a Portugálok óriási meglepetésre Georgiával szemben maradtak alul, méghozzá két góllal. Ez a két eredmény pedig nagyon rosszul jött Szoboszlai Dominikéknak, akik így nem is tudták felvenni az Európa-bajnokságon a meggypiros mezt, amelynek a színe részben a katonák magyaros színéből is következik, hiszen az 1848/49-es szabadságharc alatt a meggypirost - kifejezetten a magyarságot hangsúlyozó zsinórozásként - rendszeresítették.
Később ez a szín sokszor feltűnik a magyar szimbólumoknál, és ilyen színben játszik már a kezdetektől a magyar válogatott.
Olvass tovább...
Ám, ami még érdekesség a magyar mezzel kapcsolatban azaz, hogy rajta szerepel a magyar címer is, ez pedig csak kevés válogatott esetében van így, mivel legtöbbször a nemzeti szövetség címerét teszik fel csupán a válogatott szereléseire. Ausztria, Liechtenstein, Luxemburg, Magyarország, Lengyelország, Oroszország, Szlovákia, Svájc és Törökország viseli az állami címert a mezen.
Ám vannak olyan kuriózumok, amelyek a 2024-es Európa-bajnokságra vonatkoznak.
Érdekesség az is, hogy a németeknél például még az is rajta van azon a melegítő felsőn, amit a himnuszok alatt viselnek, hogy az adott játékos hol született, melyik településen, ez pedig egy kis térképen is jelezve van, illetve az is szerepel ezen a felsőn, hogy elérte-e az 50. vagy 100. válogatottságát.
(Forrás: Meztörténet - Nemzeti Sport)