Három ponttal közelebb a Real Madrid a bajnoki címhez
Borítókép:  GABRIEL BOUYS / AFP

Magabiztosan győzte le a Real Madrid a kiesés ellen küzdő Alavest.

A Real Madrid tökéletesen használja ki a Barcelona botlásait, akik a legutóbbi öt meccsükből két döntetlent is összehoztak. Közben a Real Madrid menetel, és három meccsel a vége előtt vezeti a tabellát. A királyi gárdának így 80 pontja van, míg a Barcelona ugyanannyi mérkőzés után 76 ponttal áll.

A Real Madrid magabiztosan hozta le az Alaves elleni meccset 2-0-ra.

Az első félidő 11-ik percében Jesus Gil Manzano a sípjába fújt. Ximo Navarro (Alaves) rántotta le ellenfelét igen durván. Tizenegyes!

Karim Benzema higgadtan értékesítette a büntetőt, és laposan lőtt a kapu bal oldalába. (1-0)

A második félidő 51-ik percében Benzema kiugrik a jobbon, középre ad az ötös jobb sarka elől egy passzt - Marco Asensio egy finom átvétel után ballal a jobb, azaz rövid alsóba gólt lő.

Először megvideózzák, de a VAR nem mutat lest, így érvényes a gól. (2-0)

A Real Madrid így közelebb került a bajnoki címhez, az Alaves pedig közelebb a kieséshez.