
Elhangzott a legdurvább, ez van az egyiptomi piramisok alá zárva, ezért nem merik nyilvánosságra hozni?
Olvass tovább...
Nem mindennapi, ami a Szahara közepén fekszik.
Mit láthatunk az űrből, mit láthatunk jobban az űrből, amelyeket szabad szemmel ki sem szúrhatnánk? Ezek a kérdések mindig is izgatták az emberiséget, Kapu Tibor, a magyar űrhajós útja óta pedig még többet foglalkozik az ország azzal, hogy mi van odafent, és odafentről hogy látszik az idelent. Kapu Tibor több képet is posztolt korábban, amelyeken többek között a Balaton is látszódik.
Ám az egyik legtöbbet fényképezett terület a Szahara és a piramisok, amely komoly titkokat rejthetnek odafentről, korábban például a NASA fotói alapján állapították meg azt is a szakértők, hogy a gízai piramisoknak nem is négy oldaluk van, hanem ezek az építmények mind nyolcoldalúak.
Piramisok a világ számtalan táján találhatók, manapság már egyre többet fedeznek fel belőlük, miközben folyamatosan megy a diskurzus arról is a tudósok körében, hogy mi lehet az, amely ezeket az építményeket összeköti, miért lehet az, hogy a Föld tájain piramisokat kezdtek el építeni az emberek. A tudósok szerint Egyiptomban is sokkal több piramist kell még keresni szerte a sivatagban, a Szaharában, ezek közül pedig néhányat már meg is találtak, méghozzá űrbéli felvételek alapján.
Ám a kutatók között nagy vita van arról, hogy ezek a piramis alakú hegyek valójában piramisok-e, és nem csupán a természet alkotta képződmények. További vizsgálatok szükségesek majd azért, hogy megvizsgálják az űrből készült képeket, amelyeken tényleg hatalmas, piramisszerű képződmények látszódnak a homok alatt.
Ám van egy olyan természeti jelenség is a piramisok földjén Egyiptomban, amely akár minket is megtéveszthet a Szaharában, hiszen óriási piramisszerű dűnék merednek az ég felé a homokban. Ezek között pedig vannak olyanok is, amelyek több mint 300 méter magasak, és a tetejükön különös dolgot szúrhatunk ki.
Olvass tovább...
Különös képződmények ezek a piramisok földjén, így piramisdűnéknek is hívják ezeket. Fura természeti képződmények a Szaharába, a vöröses homokból hirtelen tűnnek ki. Ezek az alakzatok akkor jönnek létre, amikor a szél több irányból hordja össze a homokot, egy központi csúcsot és abból sugarasan kiinduló "gerinceket" létrehozva, akár egy csillag vagy piramis formájában.
Mint az IFLScience is megírta, a több száz méteres dűnék tetején pedig emberi közösségek, berberek vernek táborokat, sokszor itt élnek ezek a nomád népek.