Négyet rúgott a Real, Benzema megelőzte Puskást – videó
Borítókép:  AFP

A Real Madrid 4-0-ra nyert az Eibar otthonában. Karim Benzema pedig két lőtt góljával immár 157 gólnál tart, amivel a Real Madrid örökranglistáján megelőzte Puskás Ferencet.

Az Eibar-Real Madrid La Liga-mérkőzés előtt az volt a kérdés: mennyire tudja hatékony játszani az ellenfélt már annak térfelén, magasan letámadó játékát a hazai csapat. Illetve ennek, miképp áll ellen az Real, amely hétközben ötöt rúgott a Galatasaraynak.

A választ az első harminc percben megkaphattunk, ugyanis Benzema kettő és Ramos egy góljával, már a 29. percben 0-3 volt az állás. A 0-4-s végeredményt Valverde állította be.

Érdekesség, hogy Benzema két szerzett góljával már összesen 157 Real-mezben lőtt találatnál jár, így megelőzte Puskás Ferencet az örökranglistán, s feljött a hatodik helyre. Ráadásul a franciánál senki nem szerzett több gólt (8) az aktuális bajnoki szezonban.