A magyar válogatott játékosa a tőle megszokott nyíltsággal beszélt a nemzeti tizenegyeről, a horvátok elleni mérkőzésről és a futballon túli életéről.
A magyar válogatott és a Hoffenheim támadója, Szalai Ádám interjút adott a Nemzeti Sportnak. Természetesen szóba került az ominózus, Szlovákiában adott nyilatkozat, amelyben a játékos egyebek között elmondta, az a fontos, hogy ki milyen szinten, milyen bajnokságból, milyen taktikai felkészültséggel érkezik a válogatotthoz.
A mostani beszélgetésben kitért arra, hogy:
„Gyerekkorunktól kezdve arra tanítanak, hogy próbáljunk mindenhol őszintén beszélni – kivéve a munkánkban, mert ott hátrányosan érinthet, ha kicsit keményebben fogalmazunk. Emiatt sokszor még azokat a mondatokat is félünk kimondani, amelyekben semmi személyeskedés vagy sértő szándék sincs, és magunkkal szemben is kritikát gyakorolunk."
Hozzátette, hogy furcsállta, hogy a nyilatkozata milyen reakciót váltott ki azokból az emberekből, akik azért vannak vagy voltak benne a labdarúgásban, hogy változtassanak a magyar futball jelenlegi helyzetén.
„A változás érdekében beszélni kell azokról az elemekről, amelyek nem működnek”
– tette hozzá. Szalai arról is beszélt, azért nyert a válogatott Horvátország ellen, mert valamennyi játékostársa igazi férfiként harcolta végig a mérkőzést.
„Mindenki átérezte, azon a találkozón nemcsak az aranylabdásnak és a Barca középpályásának lehet esélye, hanem megfelelő hozzáállással nekünk is”
– fogalmazott.
Szóba került az is, hogy Szalai tudatosan építi futballon túli életét. Ugyanis egy fémmegmunkáló cég tulajdonosa, és az ingatlanpiacon is van érdekeltsége. Ezzel kapcsolatban kifejtette, hogy a napi egy-két edzés, illetve plusz munka mellett újabb kihívásokat keresett.
„Ha napi egy edzés után hazamennék a PlayStationnel játszani, vagy különböző sorozatokat bámulni, nem éreznem, hogy maximálisan kihasználom a rendelkezésre álló időt. A lényeg, hogy az edzések mellett bőven nyílik lehetőség, hogy megtaláljuk a labdarúgáson kívüli örömforrásokat és a jövőbeli céljainkat."
De fontos számára a család és A Játékidő Alapítvány is, amely rászoruló gyerekeken segít.
„Sohasem az vezérelt, hogy átutaljam az összeget egy bankszámlára, majd azt mondjam, segítettem. Szeretném megélni a személyes találkozás pillanatait, mert ezek legalább annyira formálják a jellememet, mint a labdarúgásban átélt élmények”
– fogalmazott utóbbival kapcsolatban a Hoffenheim labdarúgója. Arra pedig, hogy sokan a keményen kritizáló, többször flegmán nyilatkozó játékost látják benne, ekképp válaszolt:
„Képtelenség minden elvárásnak megfelelni. Mindig lesz olyan, akinek nem vagyok szimpatikus, de ezzel nincs semmi baj. Ám ahhoz, hogy elérjük a céljainkat és leküzdjük az akadályokat, sokszor bátorság, őszinteség és megfelelő hozzáállás kell. Ez szokatlan lehet azoknak, akiknek másként alakult az életük, és más értékeket tartanak fontosnak.”