A BBC diplomatikusan szokatlannak nevezi a ballábas Liverpool-támadóról készített műalkotást, melyet vasárnap, az Ifjúsági Világfórumon lepleztek le Sarm-es-Sejkben. A rendezvényen több ezren voltak jelen, többek között Abdul Fattah al-Sziszi elnök is. A szobrot faragó, jó nevű Mai Abdel Allah az egyiptomi lapoknak azt mondta, azért készítette el a művet, mert Salah az egyiptomi ifjúság igazi példaképe. A hölgy úgy véli, a szobor kiváló lett és könnyen kivitelezhető.
A szobor elkészültéről szóló hír hozzászólói kevésbé elégedettek, az Evening Standard tudósítása szerint gyakorlatilag szétszedték a valóban furcsára sikeredett alkotást, mely egyrészt csak halványan emlékeztet a futballistára, másfelől méretarányai sem stimmelnek.

Az egyik Twitter-felhasználó a Reszkessetek betörők egyik rablójához, Marvhoz hasonlítja a szobrot.
Once you've seen it you can't unsee it. Mo Salah's statue is a dead ringer for Marv. pic.twitter.com/CCNyU1rEzW
— Jack (@cr0ssland) 2018. november 4.
Másnak a Simon and Garfunkel együttes jutott eszébe:
that #MoSalah statue's a real winner pic.twitter.com/7Ls8QsxTIT
— kiefer hoverhand (@fivedollardare) 2018. november 5.
Megint másnak Leo Sayer brit-ausztrál énekes ugrik be elsőként a szobor láttán:
A new @MoSalah statue was unveiled today... And it's different? ?pic.twitter.com/NY17yhRxyl
— beIN SPORTS USA (@beINSPORTSUSA) 2018. november 4.
Nem ez az első sportolói szobor, mely ellentmondást nem tűrően vált mémmé néhány óra leforgása alatt. Maradonától Luis Suárezen át Michael Essienig hosszú a sor.
A legnagyobb visszhangot talán Cristiano Ronaldo képmása váltotta ki, melyet szülőhelye Madeira reptere mellett adtak át 2017-ben. Miután az internet népe hevesen elkezdte online gyepálni a készítőt, Emanuel Jorge da Silva Santost, a művész azt nyilatkozta, hogy igazán sajnálja, ő a legjobbat akarta kihozni a dologból. A szobrász végül kapott még egy lehetőséget, becsületére válljon, hogy a második műve azért sokkal jobb lett.

(Gaba)
Borítókép: Forrás: standard.co.uk