Rendkívüli közlést tett az Auchan, mindenkinek tudnia kell róla

A Magyar Vöröskereszt és az Auchan közös bejelentésének mindenkihez el kell jutnia.
Az ünnepi időszakban nagyon sok helyen tudunk jótékonykodni, segíteni a rászorulóknak, kicsit szebbé, boldogabbá, könnyebbé tenni azok számára a karácsonyt, akik nem tudnak ajándékot venni a gyerekeiknek, vagy nem tudnak ünnepi ebédet tenni az asztalra.

Karácsonyi örömmámorban úszik Magyarország: idén is elindítják az imádott szolgáltatást, mindenki a jegyekért tülekedik
Olvass tovább...
Idén, csakúgy, mint tavaly is, az Auchan közös adománygyűjtést szervez a rászorulóknak hazánk legnagyobb humanitárius szervezetével, a Magyar Vöröskereszttel együtt. Az "Egy csomag szeretet" néven futó közös jótékonysági akciót immár harmadik éve rendezik meg az ország mind a 24 Auchan áruházban.
Az adományokat advent első két hétvégéjén, december 1-3., valamint 8-10. között 10-18 óráig várják a kasszák elhagyása után, a vevőszolgálatok közelében felállított gyűjtőpontokon.
A Magyar Vöröskereszt összeállított egy listát is arról, hogy milyen termékekre van a legnagyobb szükség:
Főleg konzerveknek (zöldség, paradicsom, máj, darálthús, készétel), száraz babnak és lencsének, citromlének, rizsnek, száraz tésztáknak, rétes- és rizslisztnek, zabkásának, zabpehelynek, instant kakaónak, gyümölcsteáknak, kisdobozos gyümölcsleveknek, tartós UHT 1,5 %-os tejnek, bébiételeknek, továbbá a karácsonyra való tekintettel szaloncukornak, illetve egyéb édességeknek tudják a legnagyobb hasznát venni a rászorulók, de szükség van tisztító és tisztálkodási szerekre is. Örülnek tehát mosó- és mosogatószernek, szappannak, fogkefének, fogkrémnek, fertőtlenítőszereknek, általános tisztítószereknek is. Ez a lista egyébként szórólapokon is megtalálható lesz minden áruházban.
Az adományokból szakszerűen összeválogatott csomagok készülnek, amiket a Magyar Vöröskereszt még szeretne az ünnepek előtt szétosztani a helyi igényeket jól ismerő megyei szervezetein keresztül különböző rászorulói csoportoknak: úgymint nehéz sorsú családosoknak, egyedülállóknak, időseknek és szociális intézményben élőknek.

Olcsóbb lesz karácsonykor? Nagyon jó hír jött azoknak, akiknek ez is felkerül az ünnepi asztalra
Olvass tovább...
Tavaly is hatalmas mennyiségű, 18 tonnányi adomány gyűlt össze és jutott célba még karácsony előtt. Az Auchan és a Magyar Vöröskereszt is abban bízik, hogy ebben az évben is számíthatnak az emberek szociális érzékenységére és segítő szándékára.
