Brutális pénzeső hullhat a magyarok nyakába, ennek százezrek örülhetnek
Olvass tovább...
Erre kell nagyon figyelni, mutatjuk.
Az elmúlt években nagyon megsokszorozódott az adathalász levelek vagy hívások (netán SMS-üzenetek) száma az interneten, ezek olyan, csalók által elkészített weblapok, e-mailek vagy éppen egyéb üzenetek, amelyek révén kicsalhatják tőlünk az adatainkat, ha nem figyelünk. A csalóknak már nagyon dörzsölt módszereik vannak, sokszor pedig a kamuoldalak már annyira profin vannak megszerkesztve, lefejlesztve, hogy észre sem lehet venni, mikor járunk csaló weboldalon.
Persze, ha nagyon figyelünk, azonnal kibújhat a szög a zsákból, például egy-egy helyesírási hiba vagy éppen máshová tett weboldali elem, az url teljesen fura mivolta már lebuktathatná a csalások kiötlőit.
Olvass tovább...
Most éppen az MVM figyelmezteti a magyarokat, ugyanis csalók élnek vissaz a cég nevével. Az ügyfelek ugyanis hamis számlaértesítőket kaphatnak, amelyeket (megtévesztve az ügyfeleket) az MVM nevében küldenek ki. De az MVM is leírja, hogy a csalók leleplezhetők, az oldaukon közzétett dokumentumban pedig nagyon hasznos tanácsokat is kaphatunk tőlük. A felvilágosító cikkben többek között azt is leírták, hogy milyen e-mailcímekről kaphatunk az MVM Next oldaláról számlíértesítőket. Tehát az MVM Next számlaértesítői kizárólag az alábbi feladóktól érkezhetnek:
Az is gyanús lehet, ha az ügyfélszolgálat honlapon kérik a bankszámlaszámunkat, vagy éppen, ha nem találjuk az elektronikus levélben érkező számlákon, vagy számlaértesítőkön mindenesetben a folyószámla számot, a számla számot.
Részletesebben az MVM Next oldalán tudtok tájékozódni.
Olvass tovább...
(via MVM)