Ifjú magyar fotós győzött egy neves nemzetközi versenyen
Olvass tovább...
Újra meghirdették a Magyarország 365 fotópályázatot, melyre három kategóriában várják akár professzionális, akár amatőr fotográfusok felvételeit.
A Magyarország 365 fotópályázatot 2019-ben írta ki először a Miniszterelnöki Kabinetiroda, együttműködésben a Magyar Turisztikai Ügynökséggel, a Nagycsaládosok Országos Egyesületével és a Magyar Természetjáró Szövetséggel, azzal a céllal, hogy magas színvonalú fotók segítségével mutassa be Magyarország büszkeségeit: természeti és tárgyi értékeit, ünnepeit és mindennapjait.
A kezdeményezés komoly sikernek bizonyult, hiszen a felhívásra mintegy 17 ezer pályamű érkezett be, a legjobb képekből összeállított online kiállítást pedig már sok tízezren tekintették meg a https://fotopalyazat.magyarorszag.hu/online_kiallitas honlapon.
Olvass tovább...
Kaiser Ottó fotográfus elmondása szerint idén is három kategóriában várják a pályaműveket, már szeptember elsejétől: a Természet és táj (egyedi és sorozat) kategóriába Magyarország természeti kincseit, növény- és állatvilágát bemutató felvételeket, makrofotókat, asztrofotókat lehet küldeni, az Épített és tárgyi örökség (egyedi és sorozat) kategória képei a népi építészeti emlékeket, műemlékeket, valamint korunk legmodernebb épületeit, épületegyütteseit, városrészeket, köztéri szobrokat, középületek belső tereit mutatják be, az Életképek (egyedi és sorozat) kategóriába pedig a városi és vidéki közösségeket ábrázoló képeket, portrékat, apró emberi történeteket várják.
A kategóriagyőztesek díja ezúttal is nettó 1 millió forint; a második helyezetteket 500 ezer forintos, a harmadik helyezést elérőket 300 ezer forintos díjjal jutalmazzák. A zsűri szakmai díjain felül minden kategóriában kiosztanak közönségdíjat is, ennek értéke 1 millió forint.
Olvass tovább...
Pályázni 2020. január 1-jétől készült fotókkal lehet a fotopalyazat.magyarorszag.hu oldalon; amatőr és hivatásos fotósok is nevezhetnek. Korábbi pályázatokon díjat nyert képek nem vehetnek részt a pályázaton, és egy pályázó legfeljebb 25 pályaművet küldhet be, kategóriától függetlenül.
A pályaműveket öttagú szakmai zsűri bírálja el. A beadási határidő október 18.; az eredményhirdetés decemberben várható – áll a távirati iroda összegzésében.
Olvass tovább...