Gigantikus palotát találtak Magyarországon a föld alatt, minden idők egyik legnagyobb felfedezése volt Mátyás rezidenciájának felfedezése 1934-ben
Olvass tovább...
Ez maga a nagybetűs történelem.
Magyarország legnagyobb folyója a Duna, de ha már az a kérdés, hogy melyik az a folyó, amely hazánkban a legnagyobb utat teszi meg, akkor az a válasz, hogy a Tisza. A két folyó nagyon különbözik egymástól, még hazánkban is. A Dunának az alsó szakaszát, ami a Fekete-tenger felé megy már hazánk területéről kilépve nagyon kevesen ismerik, pedig itt a folyó előtte nagyon vad volt. De itt a ziklákba vájva rengeteg római kori emlék is található, amelyek egy kicsit arról a viszonyról mesélnek, amit a folyó és az ember között kialakult.
Az Al-Dunán látható egy elképesztő arc is a sziklába faragva, amely Decebál királyt ábrázolja, akihez Románia alapításának mítosza is kapcsolódik. A szobor elképesztően uralja a tájat, és lehet, hogy sokaknak úgy tűnik, mintha egy nagyon régi alkotásról lenne szó, ezzel szemben az alkotás nem is olyan régen készült, mégis olyan, mintha tényleg évszázados magasságból nézne le ránk.
Olvass tovább...
A szoborhoz az egyik legismertebb római és román történet tartozik, amely szerint Decebál király a véksőkig ellenállt a földjére lépő behatolóknak, harcolt velük, de végül alulmaradt a korszak legjobban képzett és legjobban felszerelt hadseregével szemben. A mítosz szerint pedig inkább saját kardjába dőlt, így nem a rómaiak ölték meg csatában, vagy nem vitték őt Rómába, mint zsákmányt.
A szobrot Constantin Drăgan milliárdos finanszírozta, a munkálatok 1994 és 2004 között folytak. 12 alpinista dolgozott az arcképen, a munka legeljén még dinamitos robbantásokkal haladtak, utána kezdődhetett a megmunkálása a sziklának.
(Forás: Femina, Turistautak)