Döbbenetes: Kína lemásolt magának egy várost, persze elég silány kivitelben
Olvass tovább...
A világ legnagyobb labirintusa talán nem olyan, mint amire sokan számítanak. Ezek a bambuszból készült hatalmas alagutak inkább élő művészet, mint labirintus.
A labirintusok évszázadok óta foglalkoztatják az emberiséget: legyen szó a gyermekjátékokról, popkultúráról, vagy a való életről - kevés izgalmasabb rejtély létezik, mint egy furfangosan kiépített labirintus. A szóban forgó hatalmas, élő útvesztőt Labrinto della Masone-nak hívják – fordítva szabadkőműves labirintusnak. Mérete összesen 17 hektárnyi területet ölel fel, és még csak nem is ez a legcsodálatosabb benne. Az igazán sokkoló az a tény, hogy ez nem csupán a világ legnagyobb labirintusa, hanem a világ legnagyobb élő labirintusa is.
Ezt a labirintust különféle bambuszfajtákból hozták létre, így egészen egyedivé válik a többi sövénylabirintushoz képest, amelyekből általában a labirintusokat készítik.
Egy labirintusban egyedül felfelé nézhetünk, mivel körülölel minket a labirintus sűrű ösvénye. Azonban ez a hatalmas élő labirintus úgy vesz körbe, mint egy alagút. A Masone Labyrinth azt az érzést kelti a labirintusban járókban, mintha teljesen körülzárták volna őket a zöld bambusz falai.
Olvass tovább...
Ez elég intenzív és hiteles labirintusszerű élményt nyújt, miközben megpróbálják végigjárni az utat ezen a 17 hektáros alagutakon a kalandvágyók. A labirintust az ötletgazda, Franco Maria Ricci – bibliofil és műgyűjtő – készítette Fontanellatóban, Olaszországban még az 1980-as években, ami a mai napig él és növekszik.
Tekintsd meg az alábbi lenyűgöző videót, amely a labirintusról készült!
Olvass tovább...