A magyar Stonehenge rejtélyét mai napig nem tudjuk biztosan megfejteni
Olvass tovább...
Ők lehettek az építők.
A rejtélyes Stonehenge valószínűleg a világ egyik legrejtélyebb épülete, amelyet évente több millión keresnek fel. Sokakat egyszerűen csak a csodálat hajt, hogy életükben legalább egyszer láthassák a gigantikus épületet, és legalább egy közös fotót is készíthessenek szerelmükkel vagy párjukkal, vagy éppen csak egy olyan fotót, amelyen a hatalmas csoda előtt állnak. Ám rengeteg embert az is nagyon érdekel, hogy került ide az építmény, mire szolgált, és kik voltak az építői.
Utóbbival kapcsolatban egy kutatás (amelynek eredményeit a Parasitology közölte) érdekes felfedezésre jutott, és sokakat meg fog lepni az eredmény, mivel még mindig makacsul él az a hit, hogy nem emberek építették a gigantikus kőmonstrumot.
Az építmény, amely közel 5000 éves, valamikor Kr. e. 2500 körül épülhetett, de nem egyszerre, a szakértők szerint a nagy építkezés több ütemben zajlott az ember létezésének hajnalán. A Stonehenge mellett elterülő faluban a régészek, akik úgy gondolják, hogy itt élhettek a gigantikus építmény építői 19 darab megkövesedett ürüléket találtak, amelyek emberekhez tartoztak.
Ezt a tudomány koprolitnak nevezi.
Az ürülékben pedig parazita férgek petéit találták meg, amely arra utalhat, hogy rosszul megfőzött húst ettek az itt lakó emberek, Stonehenge építői. Úgy tűnik továbbo, hoyg a belőségeket ugyan szerették megenni, de azt nem főzték meg jól.
A faluban, Durrington Walls-ban talált leletek dátumai megegyeznek Stonehenge építésének második szakaszának dátumaival.
Így nézhetett ki amúgy a híres falu, Durrington Walls:
Olvass tovább...
(via Blikk)