Tényleg van egy alagút a Duna alatt Magyarországon? Száraz lábbal sétálhatunk át az egyik partról a másikra? - videó
Olvass tovább...
Elképesztő történet, igazi csemege a Dunakanyarból.
Hazánk egyik legkisebb, és minden bizonnyal egyik leggyönyörűbb városa is Visegrád, Mátáy király egyik legkedveltebb vára is itt található, amelyre pillantva azonnal érezhetjük is a történelem leheletét. A vár ma is a külföldi és magyar turisták egyik legkedveltebb kirándulási célpontja, Visegrádot így évente több száezren is felkeresik, hogy megcsodálhassák a történelem emlékeit, és egy olyan panorámában lehessen részük, amelyet valószínűleg soha életükbe nem fognak elfelejteni.
A környék is tele van csodákkal, a Rám-szakadék, illetve a Prédikálószék is zseniális programok azok számára, akik egy kis természetközeli kikapcsolódásra vágynak. Sőt, az év egyes időszakaiban még átmehetünk a Duna alatt is.
Olvass tovább...
Visegrádon tartották a magyar történelem egyik csúcseseményét, a híres királytalálkozót is 1335-ben. Ezen a fontos tárgyaláson a magyar király, Anjou Károly mellett a lengyel király, III. Kázmér, illetve a cseh király, Luxemburgi János is részt vett, illetve jelen voltak a Német Lovagrend képviselői is.
A 15. századra, Mátyás király uralkodásának időszakára Visegrád csak egy vidéki rezidencia volt, a palotát viszont ő újíttatta fel, az építkezés pedig annyira jól sikerült, hogy az udvarába látogató pápai követ földi paradicsomként írta le a visegrádi palotát. Ám a török országfoglalásával a palotát nem gondozták, az épület állapota nagyon leromlott, sőt, egy 1737-es ábárzoláson már nem is volt rajta.
Mégis mi történt, hogy tűnt el az épület?
Sokáig legendáknak gondolták tehát azt, hogy itt egykor egy fényes palota állt. Végül 1934-ben Schulek János építészmérnök több méteres földhordalék alatt fedezte fel újra a palotát. Valószínűleg az erózió annyira lemosta a hegyoldalt, hogy ez tüntette el a palota nyomait.
Olvass tovább...
(Forrás: Lifemagazin Reblog, Visegrád Múzeum)