A saját számlájáról akart pénzt felvenni a nő, a banki dolgozó arcon röhögte, készpénz helyett egészen mást kapott
Olvass tovább...
Eddig többnyire nagy volt az egyetértés, most megtörni látszik a harmónia.
A NATO és Ukrajna kapcsolata eddig felhőtlennek látszott, most azonban Mark Rutte NATO-főtitkát úgy érezte, Volodimir Zelenszkij túl messzire ment.
A NATO és Ukrajna közötti kapcsolatokban feszültségforrásként jelent meg Volodimir Zelenszkij ukrán elnök éles kritikája Olaf Scholz német kancellárral szemben. Mark Rutte NATO-főtitkár a DPA német hírügynökségnek adott interjújában igazságtalannak nevezte Zelenszkij bírálatát, és arra kérte az ukrán vezetőt, hogy hagyjon fel a német kancellár kritikájával.
A vita középpontjában a Taurus cirkálórakéták szállítása áll. Míg Rutte támogatná ezen fegyverek Ukrajnába juttatását és nem szabna korlátozásokat azok használatára, addig Scholz vonakodik a szállítástól, attól tartva, hogy a rakéták orosz területek elleni bevetése eszkalálhatja a konfliktust.
Olvass tovább...
Németország Ukrajna egyik legfontosabb partnere, jelentős katonai és humanitárius támogatást nyújtva a háború kezdete óta. Ennek ellenére Kijev erőteljes frusztrációját fejezte ki a Taurus rakéták szállításának halogatása miatt, különösen ebben a nehéz időszakban, amikor az orosz erők fokozzák támadásaikat.
Zelenszkij kritikája még élesebb lett, miután Scholz novemberben telefonon beszélt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel. Az ukrán elnök szerint a német kancellár ezen lépése aláásta az orosz vezető elszigetelésére és a háború igazságos békével való lezárására irányuló erőfeszítéseket.
A NATO-n belül nagymértékű megosztottság tapasztalható a fegyverszállítások kérdésében. Míg egyes tagállamok, mint például Hollandia, készek lennének fejlett fegyverrendszereket biztosítani Ukrajnának, addig mások, köztük Németország, óvatosabb megközelítést alkalmaznak, attól tartva, hogy a konfliktus tovább eszkalálódhat.
Olvass tovább...
Rutte hangsúlyozta, hogy bár ő személy szerint támogatná a Taurus rakéták szállítását, a döntés végső soron a szövetségesek kezében van. Kiemelte, hogy a NATO egysége és a tagállamok közötti együttműködés kulcsfontosságú a jelenlegi helyzetben.
Az ukránok a legtöbb jelentés szerint egyre rosszabbul állnak a háborúban, ebből a videóból kiderül, hol lehet a donyecki régióban az oroszok áttörési pontja:
forrás: VG