Világhírű lett egy 1300 fős magyar falu, ország-világ ájul a keleti kényelmen
Olvass tovább...
Az oroszok informatív jelleggel azt is közzétették, hány perc alatt érnek el európai központokat a legmodernebb rakétáik.
Bár Donald Trump óriási előnnyel megnyerte az amerikai elnökválasztást többek között annak köszönhetően, hogy megígérte, lezárja az ukrán-orosz háborút, az utóbbi időben ezzel ellentétben mintha felforrósodtak volna az események, és inkább az eszkaláció irányába mutat a konfliktus, egyre több nukleáris csapással való fenyegetéssel, ami valószínűleg hamar lezárná a háború ukrajnai részét, viszont beláthatatlan következményekkel járna a kontinens és a világ számára is.
Vlagyimir Putyin orosz elnök az Oroszországgal baráti Kazahsztánba látogatott, és az Asztanában tartott sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy Oroszország minden rendelkezésére álló eszközt be fog vetni a háborúban, ha Ukrajna nukleáris fegyverhez jutna. Hangsúlyozta, hogy az orosz hadsereg minden agresszióra válaszolni fog, és minden célhoz megvan a megfelelő eszköze.
Olvass tovább...
De hogy jutna Ukrajna atomfegyverhez? Putyin szerint Ukrajna önállóan nem képes atomfegyvert kifejleszteni, mivel elvesztette ehhez szükséges képességeit, de atomerőművekből származó hulladékból előállíthatna egy "piszkos bombát".
Hozzátette, hogy ha bármely ország atomfegyvert adna át Kijevnek, az az atomsorompó-szerződés megsértését jelentené. Ezt Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes is megerősítette, mondván, hogy nukleáris fegyverek átadása Ukrajnának a konfliktus ellenőrizetlen eszkalációjához vezetne - a miniszter tájékoztatásul azt is közölte, mennyi idő alatt érnének el a rakétáik különböző európai központokba (a NATO brüsszeli központjáig 17, a németországi Ramstein légibázisig 15, a lengyelországi Redzikowóban lévő amerikai rakétavédelmi bázisig pedig 11 perc).
Olvass tovább...
Az orosz elnök nem mulasztott el beszámolni az új Oresnyik hiperszonikus rakétarendszer első bevetéséről sem. A rakéta bevetése során csapást mértek a dnyiprói Juzsmas rakétagyártó üzemre: hatását egy meteorit becsapódásához hasonlította, amely hatalmas krátert hoz létre, olyan pusztító elemekkel van felszerelve, amelyek akár 4000 Celsius-fokra is felhevülhetnek,
Arra a kérdésre, hogy az Oresnyiket Kijevben katonai vagy politikai döntéshozatali központok ellen vetik-e be, Putyin sejtelmesen csak annyit mondott: "a mai nap folyamán minden lehetséges".
Hozzátette azt is, hogy a védelmi minisztérium vezérkara dönti el, milyen fegyverrel mely objektumokra mérjenek csapást a nyugati fegyverekkel elkövetett támadásokra válaszul.
Az ukrajnai háború menetéről szólva Putyin kijelentette, hogy az orosz hadsereg folyamatosan nyomul előre szinte a teljes fronton és újabb pozíciókat foglal el.
Európáról szólva Putyin kifejtette, hogy a kontinens szerinte megszűnt a világpolitika önálló, független központjaként létezni és egy az egyben úgy táncol, ahogy az amerikai kormányzat fütyül. Hangsúlyozta, hogy nem Oroszország felelős az Európához fűződő kapcsolatok megromlásáért, hanem ez az európai politika belső állapotának következménye, ennek ellenére úgy vélekedett, hogy mindkét fél érdekelt a viszony helyreállításában.
Vlagyimir Putyin Kazahsztánban: